Sluch odhalí váš věk: Otestujte se hned teď

Sluch odhalí váš věk: Otestujte se hned teď 1

Stárneme. To je nepopiratelný fakt. Všímáme si každou jednu novou vrásku, šedivé vlasy … Jen nějak si neuvědomujeme, že stárne i náš sluch. Jeho možnosti se postupně zmenšují.

Časem se nebudeme rozčilovat nad tím, když se staří lidé ptají i desetkrát, než porozumí odpovědi, protože nebudeme slyšet ani jejich otázku. Ale pojďme k věci. Mladý člověk je schopen slyšet všechny frekvence, které lidské ucho dokáže zpracovat, tedy od 16 Hz do 20 000 Hz.

 
sluch

S přibývajícím věkem a opotřebením sluchu se rozsah doslechu zužuje. Na rozdíl od jiných orgánů, lidské ucho se nedokáže regenerovat. Vystavováním se hlučnému prostředí se sluch opotřebovává a nenávratně ztrácí své schopnosti. V průměru frekvence nad 19 000 Hz slyší lidé do ​​20 let, do 18 000 Hz do 24 let.

Frekvenci 16 000 Hz slyší lidé před 30-tkou a 15 000 Hz by měli zaslechnout všichni, kteří ještě neměli 40. 12 000 Hz by měl slyšet každý do 50-tky a 8 000 Hz by měl slyšet opravdu každý. A jak jste na tom vy?

Připravte si uši a otestuje si svůj sluch s pomocí videa, které najdete níže. Pokud uslyšíte všechny frekvence, které v něm odezní, pravděpodobně máte do 20 let.