Něco podobné tu už dávno nebylo. Mercedes S63 AMG opustil garáž Mansory v výkonem 1000 koní

Něco podobné tu už dávno nebylo. Mercedes S63 AMG opustil garáž Mansory v výkonem 1000 koní 1

Ral převlečený do bojového brnění černé barvy, připraven na souboj s těmi nejsilnějšími soupeři. I takto se dá popsat nejnovější počin firmy Mansory, která si vzala pod svá křídla Mercedes S63 AMG. Už v základu patří toto auto mezi nejrychlejší a nejluxusnější, ale tuneři si řekli, že se ještě je kam posunout a výsledek stojí opravdu za to.

Pod kapotou tohoto speciálu se ukrývá motor s výmluvným označením M1000. Číslo 1000 tam není náhodou, a jak jistě tušíte, označují ním počet koní. Tento neuvěřitelný výkon doslova vytlačili z motoru o objemu 5,5 litru posíleného dvěma turby. Při takovém výkonu se mohou začít obávat všechny supersportovní modely, S63 AMG Mansory totiž zrychlí z 0 -100 km/h za 3,2 sekundy a ručička tachometru se zastaví na elektronicky omezených 300 km/h.

Pro ty, jejichž tento výkon až příliš děsí je na výběr i „jemnější“ verze s výkonem 800 koní a o něco horším zrychlením z 0-100km/h (3,6 s). Karoserii se věnovali s podobným nasazením a použitím karbonu a černé barvy na přední spoiler, postranní lišty a nový zadní difuzor vytvořili uhlazený avšak agresivní design. Interiér na první dojem nepůsobí tak konzervativně, jak by se dalo očekávat, ale k této úpravě se rozhodně hodí.