Speedmaster The Dark Side Of The Moon – jedinečné obrázky ze zákulisí jejich výroby

Speedmaster The Dark Side Of The Moon - jedinečné obrázky ze zákulisí jejich výroby 1

Na loňském veletrhu hodinek a šperků s názvem Baselworld 2013, hodinářská společnost Omega představila speciální Celokeramický model Speedmaster The Dark Side Of The Moon. Hodinky mají z keramiky vyrobené pouzdro, včetně stopkových knoflíků a korunky. Je smutné, že tolik času uběhlo od představení těchto zajímavých chronografů a ještě stále nejsou k dostání na našem trhu.

Díky mé práci se mi naskytla možnost vycestovat do Švýcarska a prohlédnout si prostory společnosti Rado. Tato prohlídka mimo jiné zahrnovala návštěvu jedinečné fabriky Comadur, která se nachází na hranicích s Francií. Právě v Comadure se odehrává skutečná virtuozita spojená s transformací hrubého produktu na nádherné hodinářské kousky.

Jelikož společnost Comadur spadá pod Swatch Group stejně jako Rado a Omega je pochopitelné, že si Omega dala své nové keramické pouzdro vyrobit právě zde u těchto specialistů. Dole na fotkách je jednoduše popsán postup výroby.

Omega-Raw-Ceramic-Zr02Keramický granulát po lisování v lisu se v peci při teplotě 1450 stupňů celsia vypálí do finálního stavu, která bude o 40% menší.

Po vyjmutí hotového pouzdra z pece se nadbytečný materiál odstraňuje jedině pomocí diamantových nástrojů. Keramický materiál dosahuje tvrdost 1255 stupňů Vickersova stupnici, zatímco ušlechtilá ocel 316L jen 225 stupňů.

Pro dosažení matného efektu pouzdra se používá diamantový kotouč. Černá barva je vytvořena zahříváním pomocí CO2. To znamená, že se nejedná o povrchovou úpravu, ale mění se celá struktura materiálu. V tomto případě na černou barvu

Výsledkem jsou krásné hodinky OMEGA Speedmaster The Dark Side Of The Moon se 44,25mm velkým pouzdrem. Uvnitř bije nádherný In-house caliber 9300. Nádherný říkám proto, že vlastní stroje od Omegy patří k těm nejkrásnějším.

Strojek obsahuje Co-Axial a Si14 (křemíkový vlásek) Tyto nejdůležitější součásti calibra propůjčují hodinkám čtyřletou záruku. Nám už nezbývá jen počkat, kdy se tyto hodinky objeví i u nás.