Nejbezpečnější postel na světě, která vás ochrání před katastrofou

Nejbezpečnější postel na světě, která vás ochrání před katastrofou 1

Novinka, kterou vám nyní představíme, si pravděpodobně v první řadě najde největší uplatnění spíše v zemích, kde je vysoké riziko zemětřesení. Avšak na druhé straně člověk nikdy nemůže vědět, jaké nástrahy na něj čekají v místě, kde bydlí.

Představte si, že bydlíte v zóně, kde se může každou chvíli spustit zemětřesení s jakoukoliv silou. Mohou to být tedy miniaturní otřesy nebo extrémně silné zemětřesení, při kterém už opravdu jde o život. A právě v momentě, kdy už poměrně dlouho nebyl žádný otřes a všude je klid, spustí se z ničeho nic právě ten nejhorší variantu otřesů. Co dělat, pokud bydlíte například v několikapatrové budově? I přes fakt, že se v současnosti staví budovy, schopné odolat silným zemětřesením, může se přece jen stát, že ke zhroucení budovy, ve které bydlíte, může dojít. A právě ke zhroucení dochází. Myslíte si, že jsou to poslední sekundy vašeho života? Pokud budete mít tuto novinku, tak určitě ne!

Na trh totiž přišla nová postel speciálně postavená proti zemětřesením, známější na trhu jako Anti-Earthquake Bed. Pokud se nyní ptáte, jak vás může postel ochránit proti zemětřesení, ba dokonce i pádu budovy, odpověď je jednoduchá: Je to doslovný bunkr krabicového tvaru!

Zevně vypadá úplně jako obyčejná, jen v některých případech poněkud vyšší postel, ale pokud dojde k zemětřesení, postel vás doslova nechá přepadnout i se speciálním matrací do svých útrob jako do krabičky, kde byste měli být v bezpečí do momentu, než vás nevysvobodí z trosek budovy.

Pravděpodobně si nyní říkáte, že jak dlouho se dá vydržet v takovém „postelovém bunkru“, protože nikdy nevíte, po jaké době vás najdou. Odpověď však není určena časem, ale spíše zásobami. Bunkr má totiž k dispozici i vlastní zásoby vody a jídla. K dispozici jsou i baterky, lékárničky, hasicí přístroj a plynové masky.

Samozřejmě pro ty, kterým takové probuzení formou pádu do hlubin bunkru nevyhovuje, jsou zde i jiné varianty rozložení bunkru. Například model, při kterém vy už v bunkru v podstatě spíte, a konstrukce se jen uzavře vrchním dílem. I tyto modely mají mnoho variant.

Postel vymyslel 66 – letý čínský konstruktér Wenxi Wang a nechal si ji patentovat ještě v roce 2010. Postel není jediná svého druhu. I jiné firmy přicházejí s podobnými koncepty, avšak tato novinka vypadá ze všech pravděpodobně nejlepší.

I když je postel, jak jsme již zmínili, vhodná pro případy zemětřesení, mohla by teoreticky odolat i jiným živlům přírody a člověka. Takže uplatnění se rozšiřuje ze zón se zemětřeseními do celého světa. Tak co, nepřemýšlíte náhodou o koupi nové postele?