NEJBIZARNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY NA EBAY #1

NEJBIZARNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY NA EBAY #1 1

Světové internetové „tržiště“ eBay vzniklo v roce 1995 a již více než 20 let umožňuje lidem nakupovat a prodávat různé věci z pohodlí domova. Díky jednoduchosti a pohodlnosti nakupování si postupně získal obrovský úspěch po celém světě.

Na Ebay naleznete vše: od videoher, přes auta, až po chaty. Neexistuje žádné omezení na nabízené zboží – i proto se někdy do dražeb dostávají skutečně bizarní předměty. Co je však ještě bizarnější, je částka, kterou byli lidé ochotni za tyto věci zaplatit.

Viz žebříček předmětů, které byly na Ebay vydraženy za obrovské sumy.

Gigayacht – 168 milionů dolarů

Stavba jachty trvá lodní společnosti poměrně dlouhý čas, někdy i několik let. Když byla luxusní jachta Gigayacht konečně dokončena, výrobci se rozhodli dát ji do aukce na eBay, což bylo dost riskantní rozhodnutí. Naštěstí pro ně, jistý miliardář v té době surfoval na internetu, hledajíc novou luxusní jachtu. Nebyl to nikdo jiný, než Roman Abramovič.

Není vám toto jméno celkem povědomé? Jde o ruského miliardáře, který vlastní anglický fotbalový klub Chelsea FC. Zmíněnou jachtu, která disponuje vlastní posilovnou a kinem, koupil v roce 2006 za 168 milionů dolarů. Na Gigayacht můžete také přistát s vlastní helikoptérou – vždyť pokud si můžete dovolit vlastní jachtu, nějaká helikoptéra by neměla být problém! 🙂

Gulfstream II – 4,9 milionu dolarů

Gulfstream II nebyl jistý čas jen nejdražší uváděnou věcí na eBay, ale celkově na internetu. V roce 2001, kdy eBay fungoval teprve 6 let, obchodník Tyler Jet přidal inzerát s prodejem tohoto soukromého letadla. Na palubu Gulfstream II může nastoupit 12 pasažérů, přičemž jde o jedno z nejluxusnějších soukromých letadel.

Namísto jednoho kupujícího, který by si koupil letadlo sám pro sebe, aukci vyhrála soukromá africká společnost s konečnou cenou téměř 5 milionů dolarů. Gulfstream II byl poprvé vyroben v 60. letech a vyráběný je dodnes společností Grumman American. V současnosti existuje 258 těchto letadel a díky jejich omezenému počtu jde o raritní model.

Action Comics No. 1 – 3,2 milionu dolarů

Action Comics No. 1 je kultovní komiksovou knihou – poprvé se v něm totiž objevil Superman, nejznámější superhrdina všech dob. Komiks se v době jeho vydání, v roce 1938, zpočátku velmi neprodával. Nikdo nepředpokládal, že se Superman někdy stane tak populární a oblíbenou postavou. Mnoho výtisků bylo beznadějně ztracených či zničeno.

Tento komiks je v současnosti raritním kouskem a dnes existuje jen kolem stovky originálních kopií. Jeden z nich byl v létě 2014 vydražen za 3,2 milionu dolarů. 76-letý komiks touto částkou překonal aukci stejného komiksu z roku 2011 – tehdy se cena výtisku vyšplhala „jen“ na 2,6 milionu dolarů. Zajímá vás, kdo byl ochoten utratit za komiks téměř 3 miliony dolarů? Aukci z roku 2011 vyhrál Nicolas Cage. Paradoxem je, že později herec vyhlásil bankrot – kdo ví proč?