NEJDRAŽŠÍ DOMY, KTERÉ SE KDY PRODALI V CELÝCH SPOJENÝCH STÁTECH

NEJDRAŽŠÍ DOMY, KTERÉ SE KDY PRODALI V CELÝCH SPOJENÝCH STÁTECH 1

Říká se, že domov je tam, kde je srdce. No pokud vlastníte jeden z těchto tří domů, musíte mít více než jen velké srdce. V roce 2013 se cena průměrné americké domácnosti kolísala na částce $ 250.000 dolarů a za tuto částku si člověk dopřeje více než jen dvoupodlažní domek se zeleným dvorem a dvoj-garáží.

Dnes si představíme tři nejdražší domy, které se vůbec kdy prodali ve Spojených státech za historické částky. Jak se u nás říká, za hříšné částky. Jejich majitelé za ně vysolili více než 100 milionů dolarů, aniž by si brali hypotéku na 30 let. Po mých propočtech a dnešním úročením by jejich měsíční splátka vyšla na více než $ 375.000 dolarů. O daních za nemovitost ani nemluvím.

3. Silicon Valley, California-117,5 milionů dolarů

V roce 2012 bylo toto devíti akrové panství prodáno anonymnímu kupujícímu za cenu více než 117 milionů dolarů. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že majitel této rezidence je zakladatel a CEO manažer banky SoftBank miliardář Masayoshi Son, jehož čisté jmění činí 19,7 miliard dolarů. Nemovitost na samém kopci srdce Silicon Valley nabízí panoramatický výhled na lesy Woodside.

2. Copper Beach Estate, Connecticut-120 milionů dolarů

Ohromující nemovitost, za kterou v roce 2013 žádali 190 milionů dolarů si o rok později našla svého ctěného majitele. Ten ji získal za cenu 120 milionů dolarů. 50 akrů velká nemovitost byla postavena ještě koncem 19. století a patřila zakladateli ocelářské korporace US Steel. Nemovitost je kromě vlastní pláže vybavená otevřeným lesem, poli, rozlehlou zahradou, tenisovými kurty, skleníky, vlastním jabloňovým sadem a vyhřívaným bazénem s výhledem na Long Island.

1. Broken O Ranch, Montana-132,5 milionů dolarů

V tomto případě se už dostáváme do situace, že jestli 124 tisíc akrů velká farma se považuje za nemovitost. Zde už bereme ohled na fakt, že pokud prodáváme dům, prodáváme ho i s pozemkem a vše co se nachází kolem něj a co je na našem listu vlastnictví. No za farmu s názvem Broken O Ranch zaplatil realitní miliardář Stan Kroenke více než 132 milionů dolarů, čímž se tento nákup zapsal do historie realitního světa. Broken O Ranch není jen domovem miliardáře, ale především je to farma, která produkuje 700 tisíc bušlů obilí (Bušl měrná jednotka pro obiloviny), 25.000 tun sena ročně. Rovněž je to domovem pro více než 5000 krav.