Chcete se odlišit a ušetřit? Kupte si Samsung C27F390

Chcete se odlišit a ušetřit? Kupte si Samsung C27F390 1

Počítačové monitory z nové modelové řady CF390 se mohou pochlubit obrazovkami s největším zakřivením na světě. Model C27F390 je součástí celé řady monitorů, které slibují maximální zážitek z ponoření do děje. Monitor je okázale štíhlý, má pouze 11,9 mm tloušťku, což je asi průměr tužky.

Zakřivené monitory jsou trendem současné doby a mnoho výrobců je už ve své nabídce má. Fakt, že rohy obrazovky jsou o trochu blíže k vašim očím, umožňuje snadnější zaostření. Samsung disponuje nejhlubším a nejpřirozenějším zakřivením na trhu.

Tento monitor budou hráči milovat nejen proto, že má nádherné křivky, ale zejména proto, že podporuje technologii AMD FreeSync, která umožňuje plynulé hraní. K využití této funkce však budete potřebovat kompatibilní grafickou kartu AMD. Obrazovka s úhlopříčkou 27 „poskytuje standardní 60 Hz obnovovací frekvenci. V případě, že hledáte vysoké UHD rozlišení s 144 Hz frekvencí, se budete muset poohlédnout někde jinde.

Celkový design je elegantní se štíhlým rámem, zaoblenou základnou a typickou lesklou povrchovou úpravou černé barvy. Základní konektivita se nachází na zadní části a obsahuje jeden HDMI a jeden VGA port. Možnosti připojení jsou sice dostatečné, v žádném případě však ne ideální. K dispozici je také konektor pro sluchátka, ale žádné USB porty. Celkově jde o velmi pěkný a stylový monitor, vhodný jak na doma, tak na pracoviště.

K dispozici jsou i 5 W reproduktory, ale jejich výkon představuje pouze jakýsi základ. Takové reproduktory se sejdou například na občasné sledování videí na YouTube. Většina hráčů však udělá lépe, pokud upřednostní své sluchátka.

Samsung C27F390 sice výrobce nestaví do pozice herního monitoru, ale to neznamená, že nedokáže držet krok s rychlými akčními hrami. VA panel s odezvou 4 ms je dostatečně rychlý. Jasný obraz s ním dosáhnete za každých podmínek. Rychlé akční scény budou plynulé a bez jakéhokoli rozmazání. Panel VA se od běžnějších TN a IPS obrazovek liší v tom, že poskytuje mnohem tmavší odstíny černé při velmi živých a přesných barvách. Profesionální objektivní testy prokázaly dobré výsledky a recenzenti se odvolávají na téměř dokonalou reprodukci barev s plynulým podsvícením. Na druhé straně jsou pozorovací úhly o něco horší. Samsung C27F390 se v obchodech prodává za cenu 250 EUR.