Nejhloupější trend současnosti? Lidé se nechávají spálit Sluncem

Nejhloupější trend současnosti? Lidé se nechávají spálit Sluncem 1

Tisíce lidí z celého světa zachvátil nový trend. Riskují své zdraví jen kvůli tomu, aby měli na tělech od Slunce vypáleny různé obrazce. Celé to nazývají „sunburn art“, čili v překladu „umění spálení od Slunce“.

Jde o jeden z nejnezdravějších trendů, který se v posledních letech šíří sociálními sítěmi. Lidé, kteří mu propadli, se natírají opalovacím krémem tak, aby jim sluneční paprsky na tělech vypalovaly abstraktní, ale i konkrétní obrazy.

Někteří tak mají na zádech čínské nápisy nebo květiny, ale najde se i člověk, který má na hrudi Monu Lisu. „Sunburn art“ je v podstatě dočasným tetováním, za které se neplatí penězi, ale vlastním zdravím. Dermatologové jsou zděšeni.

 
gWPY6UP

Spáleniny způsobené slunečním zářením totiž poškozují DNA kůže, urychlují stárnutí a zvyšují riziko vzniku rakoviny kůže. Pravdou také je, že pokud se člověk v mládí spálí více než pětkrát, šance, že se u něj objeví melanom, je až o 80% vyšší.

Spálená kůže se sice začne loupat po několika dnech, škodlivé účinky jsou však dlouhodobé a mohou mít smrtící účinky. Pár fotografií lidí, kteří neváhají kvůli „umění“ riskovat své zdraví, najdete v našem článku.

 
stažený soubor