HOTEL FOUR SEASONS A VÝROBCE KOŇAKU LOUIS XIII SE SPOJILI, ABY VYTVOŘILI NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK

HOTEL FOUR SEASONS A VÝROBCE KOŇAKU LOUIS XIII SE SPOJILI, ABY VYTVOŘILI NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK 1

Třináctka by se mohla stát i vašim šťastným číslem. Od dubna, každý 13. kalendářní den v měsíci bude moci několik šťastlivců poznat jeden z nejlepších destilátů na světě v jednom z nejlepších hotelů na světě.

Four Seasons Hotel ve městě New York se spojil s výrobcem koňaku Louis XIII Cognac, aby svým hostům nabídl exkluzivní balíček. K dispozici bude pouze pro ty, kteří se v hotelu ubytují v rámci Royal Suite nebo Penthouse (nejdražší jedno postelový penthouse v Severní Americe za 50.000 dolarů / noc).

Nápoje pro krále nebo 5 nejdražších lahví alkoholu na světě

Večer začíná ve vašem luxusním apartmá, kde se k vám připojí Philippe Vasilescu, velvyslanec značky Louis XIII v New Yorku. Bude se diskutovat o renomované značce koňaku s historií sahající až do roku 1874.

Budete seznámeni s velkolepou a komplexní chutí tohoto výjimečného destilátu. Louis XIII koňak vyrábí Rémy Martin, přičemž pochází z hroznů z oblasti Grande Champagne. Tato oblast se nachází v srdci regionu francouzského koňaku. Pod každou karafu Ludvíka XIII se podepsalo mistrovství čtyř generací sklepních mistrů – svému řemeslu jsou věrní více než 100 let.

Koňak se podává během slavnostní ceremonie. Pomocí dlouhé, bílo-zlaté pipety se extrahuje z kultovní křišťálové karafy a následně se pije ze speciálně navržených Louis XIII křišťálových sklenic. Během popíjení se doporučuje ochutnat chuťovky jako hovězí tatarák, kaviár či lanýže, které slouží ke zvýšení chuťového profilu koňaku.

Tyto speciality vám připraví šéfkuchař hotelu John Johnson. Následují čtyři hlavní chody inspirované chutí koňaku. Od divokého černého mořského vlka až po vývar z humra, přes Foie Gras Ravioli až po kachní steak se Shinsou jablky či Foie Gras crème brûlée. Jídlo končí dezertem a skleničkou Louis XIII.

Zkušenost však tímto zdaleka nekončí. Dostanete sadu křišťálových skel, které poskytl sám Rémy Martin, stejně i exkluzivní pozvánku od mistra sklepa Baptiste Loiseau na prohlídku Rémy Martin Louis XIII Estate a sklepů při vaší nejbližší cestě do Francie.