Nejhorší bolesti, které může člověk zažít:

Nejhorší bolesti, které může člověk zažít: 1

Ačkoli nás bolest upozorňuje na to, že něco není v pořádku a má v našem životě velký význam, některé typy bolesti bývají téměř k nevydržení. Přinášíme vám přehled největších bolestí, které může člověk zažít.

 
hqdefault

Přetržená achilovka
Vzhledem k tomu, že je to nejsilnější a největší šlacha v těle, když se přetrhne nebo praskne jde o jedno z nejbolestivějších zranění. Achillova šlacha se táhne od poloviny lýtka dolů k patě a umožňuje nám ohnout nohy, skákat, běhat, dělat cokoliv na nohou.

Když jsou v šlaše trhliny nebo praskne, což se často stává při sportovních úrazech, pacienti říkají, že cítí jakoby výstřel v zadní části kotníku. Při závažných trhlinách je nutná operace, při více menších prasklinách je účinná intenzivní rehabilitace.

 
hlava4

Clusterová bolest hlavy
Většina z nás už určitě zažila bolesti hlavy, ale klastrové bolesti hlavy jsou zcela jiná story. Bolesti jsou výsledkem neurologické poruchy, která způsobuje silnou bolest na jedné straně hlavy, typicky kolem očí. Tyto bolesti nejsou migréna, vyskytují se ve skupinách po dobu šest až dvanáct týdnů, proto byly pojmenovány clusterové.

Ti, kteří zažili bolesti hlavy podobné migréně často říkají, že je to jakoby jim někdo přitlačil žhavý pohrabáč do očí. Bolesti hlavy jsou tak závažné, že jim byla dána přezdívka „sebevražedné bolesti hlavy“ pro tragické důsledky, které mohou způsobit.

 
1030773-img-michael-cohen-zralok

Zranění po zvířecích útocích
Bohužel, většina lidí, které napadla velká zvířata jako jsou lvi, tygři a medvědi, nepřežili, takže nemohou říci o bolesti při těchto útocích. Tyto obrovská a mocná zvířata rozdávají devastující rány, kousnutí a škrábance. Obětem často chybí končetiny, velké kusy kůže a jiné části těla.

Jeden muž, který přežil útok medvěda popsal některé ze svých zranění. Utržil celkem 28 ran, včetně ztráty pravého oka. Jeden z horních obratlů měl rozdrcený na pět kusů a podstoupil několik operací, včetně kožního štěpu na oskalpovanou hlavu.

 
denis-storm-valerio

Porod dítěte
Až donedávna byla bolest při porodu něco, co mohly skutečně pochopit jen ženy. Nyní několik statečných mužů zažilo simulované kontrakce díky správně umístěným elektrodám. I když se nedozvíme, zda cítili takovou intenzivní bolest, jakou zažívají ženy při porodu, aspoň se jí přiblížili.

Bolest při porodu, která nepochybně stojí za krásný výsledek, byla popisována jako by se svaly uvnitř zkroutily, jako bodnutí do břicha, nekonečně znásobené menstruační křeče, roztažení boků od sebe či vytažení vnitřních orgánů z těla.

 
PET369cae_bolest

Ledvinové kameny
Ledvinové kameny jsou krystalické hrudky, které se tvoří v ledvinách nebo v močových cestách. Lidé s ledvinovými kameny obvykle dostanou náhlý nástup bolesti pod žebry a pravým ramenem. Bolesti často provází horečka, krev a hnis v moči, zvracení. Tyto kameny obecně narostou až na tři milimetry předtím, než zablokují močovod a když se to stane postižený cítí vlny bolesti, dokud se kámen buď vyloučí přirozeně nebo chirurgicky.

 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popáleniny druhého stupně
Popáleniny druhého stupně umí poškodit vrstvy kůže tak hluboko, že bolest bývá neuvěřitelně silná. Bolest z popálenin je taková, že postižený se často dostane do šoku nebo omdlí. Vzhledem ke zranitelnosti tkání jsou následné infekce velmi běžné, a proto je třeba zacházet s postiženým velmi opatrně, aby se zabránilo další bolesti.

 
3f5tiem-ngua-uon-van

Tetanus
I když tetanická injekce je považována za jednu z nejbolestivějších, zabraňuje mnohem větší bolesti. Tetanus je infekce způsobená bakterií Clostridium tetani. Když se dostane do těla, uvolňuje jed, který způsobuje, že svaly se bolestivě stahují.

Tetanus často postihuje svaly v čelisti a obličeji, takže oběť není schopna otevřít ústa nebo pohybovat čelistí. K infekci nejčastěji dochází po zranění, například šlápnutí na hřebík u lidí, kteří nebyli nikdy očkováni nebo nejsou pravidelně přeočkování.

 
250px-Penisbruch

Fraktura penisu
Fraktura penisu je jedním z nejbolestivějších zranění vůbec. Fraktury penisu jsou obecně výsledkem sexuálního úrazu. Přestože penis neobsahuje žádnou kost, bolest je tak intenzivní, jakoby vám praskaly kosti v těle. Oběti zažívají náhlý nástup strašlivé bolesti, otoky a modřiny. Naštěstí, pokud se zasáhne rychle, většinou operačně, struktura penisu se může obnovit. Jen ty vzpomínky …

 
Absces3

Zubní absces
Zubní abscesy jsou stejně nepříjemné jako zní jejich pojmenování. Přestože se abscesy mohou vytvořit po celém těle, ty zubní jsou obzvláště bolestivé kvůli jejich těsné blízkosti k množství nervů. Díky zubnímu kazu bakterie vstoupí do zubu, což způsobuje infekce a otok.

Ještě horší je, že infekce se může rozšířit do kosti kolem zubu, což vede k vážným komplikacím. Spolu s nesnesitelnou bolestí může nastoupit horečka, otok obličeje a žláz, pachuť v ústech a celkový neklid. Naštěstí, antibiotika často abscesy vyléčí, jinak je nezbytná léčba kořenového kanálku nebo chirurgická drenáž abscesu.

 
1

Dercumova nemoc
Nemoc charakterizují četné tukové, benigní nádory, které rostou většinou na trupu těla. Ačkoliv 85 procent diagnostikovaných případů se vyskytuje u žen, často obézních, může se vyskytnout i u mužů a lidí, kteří nejsou obézní.

Bolest je doslova ochromující. Nádory mohou být horké a i jednoduché činnosti, jako sprchování nebo oblékání, vyvolávají extrémní bolest. Příčina nemoci není známa a léčba obecně spočívá pouze v léčbě doprovodných příznaků.

 
stažený soubor

Zánět trojklanného nervu
Bolest způsobená trojklanného nervem může vyrazit v podstatě kdekoliv na hlavě člověka. Častější je u žen než mužů a odhaduje se, že ji zažil alespoň jeden z 20 tisíc lidí. Epizody mohou trvat od několika sekund až po několik hodin, vyvolat je může například prudké světlo či průvan.