Buenos Aires – metropole Argentiny

Buenos Aires - metropole Argentiny 1

Buenos Aires (zkráceně BA), jihoamerická metropole s kosmopolitní pověstí, je město nadané uměním svádění. Je prodchnuto evropskou atmosférou a přitom se silným latinskoamerickým duchem, rafinované i chaotické, sebevědomé i nepředvídatelné; působivé rytmy tanga zde zaplňují rozpadající se koloniální náměstí, zatímco špičková kulturní centra se mísí s rozmanitou scénou restaurací a proslulým nočním životem proudícím až do rána.  

Město se rozprostírá na jihozápadních březích řeky Plate a tvoří ho série samostatných okrsků (barrio), které mají každý vlastní typické kouzlo. Naleznete tu bohémské San Telmo známé svými historickými ulicemi a rušným trhem se starožitnostmi i dělnickou La Boca s pestrými domy a nejoblíbenějším fotbalovým klubem Argentiny. Zbrusu nové přístaviště v Puerto Madero má velmi daleko od starosvětské elegance čtvrti Recoleta nebo zelených bulvárů ve čtvrti Palermo, kde řada módních kaváren, butiků a barů přitahuje dav mladých a bezstarostných.

I přes značnou rozlohu města se snadno vyznáte v  systému jeho metra Subte, i když neméně zajímavé je poznávat velké koloniální třídy pěšky. I návštěvníci, kteří budou mít k dispozici jen pár dní, si budou moct odškrtat dlouhý seznam atrakcí a pamětihodností, od zastávek na fotografování na Plaza de Mayo až po obdivuhodné vysoké hrobky na hřbitově v Recoleta. Buenos Aires je však zároveň městem velmi příznivým pro život, a pokud budete mít více času, může mu „proniknout pod kůži“ při popíjení maté v malebných kavárnách, užívání si dlouhých místních grilování (asados) nebo zábavě s družnými místními obyvateli (Porteños).

Ať už na Vás zapůsobí kterákoli stránka města, přijeďte sem s otevřenou myslí a smyslem pro dobrodružství, a rychle propadnete jeho kouzlu.   

Hlavní atrakce Argentiny

Cestování do Buenos Aires

Národní přepravce Aerolíneas Argentinas působí mj. na trasách mezi Buenos Aires a Limou, Madridem, Miami, New Yorkem, Barcelonou, Římem a Bogotou. British Airways nabízí přímé lety z Velké Británie do Buenos Aires. Co se týče nepřímých letů, k možnostem patří aerolinie Iberia a Air Europa (obojí přes Madrid), Lufthansa (přes Frankfurt), Air France (přes Paříž) a KLM (přes Amsterdam). Přímé lety z USA nabízí americký přepravce American Airlines. Nejdražší bývají letenky v době léta na jižní polokouli, tj. v lednu a únoru, zatímco po zbytek roku jsou lety do Buenos Aires levnější.   

Doba letu: z Londýna 13 hodin 45 minut, z New Yorku 11 hodin, z Los Angeles 15 hodin (včetně mezipřistání), z Toronta 14 hodin (včetně mezipřistání), ze Sydney 16 hodin 20 minut (včetně mezipřistání). 

Mezinárodní letiště Aeroparque Jorge Newbery (AEP); nachází se 4 km od centra Buenos Aires na Costanera Norte vedle ústí Rio de la Plata;

Mezinárodní letiště Buenos Aires Ministro Pistarini (EZE)

Hlavní atrakce Jižní Ameriky 

Některé atrakce

Turistická kancelář: Centro de Información Turísticas, Avenida Quintana 596, Recoleta, Buenos Aires, Argentina 

  •         La Boca – okrsek proslulý fotbalovým týmem
  •         Muzeum latinskoamerického umění v Buenos Aires (MALBA)
  •         Národní muzeum umění
  •         Plaza de Mayo – náměstí spojené s historií země
  •         San Telmo – starý okrsek
  •         Hřbitov Recoleta
  •         Puerto Madero – nejnovější okrsek na nábřeží
  •         Japonská zahrada
  •         Muzeum Evity
  •         Ekologická rezervace Costanera Sur v mokřinách

Cestování do Patagonie