Nejlepší průvodce po Vídni : co dělat, kde najít slevy a co vidět?

Nejlepší průvodce po Vídni : co dělat, kde najít slevy a co vidět? 1

Rádi byste věděli, která místa ve Vídni jsou nejkrásnější a nejzajímavější? Plánujete-li svou cestu do Vídně, určitě jste zvědaví na to, co všechno ve městě můžete navštívit a co si nesmíte nechat ujít. Vídeň je město bohaté na kulturu, historii a architekturu; ať už jste milovníkem umění, historie či přírody, Vídeň má pro vás určitě co nabídnout.

V našem dnešním článku vám představíme 40 tipů na nejlepší místa, která byste měli ve Vídni navštívit. Ukážeme vám ty nejkrásnější památky a nezapomenutelná místa, které Vídeň nabízí. Můžete se těšit na tipy na návštěvu krásných zahrad, impozantních hradů a paláců, muzeí plných uměleckých děl nebo třeba na procházku po nádherných vídeňských ulicích.

Ale nejen to. Nabídneme vám také tipy, jak si návštěvu Vídně co nejvíce užít. Poradíme vám, kde se dobře najíte, kde najdete pohodlné ubytování a jak se v městě pohybovat. Dáme vám tipy na parkování, kde se dozvíte, kde nejlépe zaparkovat své auto. Představíme vám také dopravu ve městě, kde se dozvíte, jak se pohybovat metrem, tramvají nebo autobusem.

Tak neváhejte a podívejte se na naše tipy na nejlepší místa, co vidět ve Vídni. Jsme si jisti, že si ve Vídni užijete nádherné chvíle a zážitky, na které budete dlouho vzpomínat.

Pokud chcete ušetřit využijte tyto slevové karty

Tip:  První možností je karta Vienna Pass, která zahrnuje vstup zdarma do většiny míst ve Vídni na 1, 2, 3 nebo 6 dní. Alternativou je Vienna Flexi Pass, kde si zase vybíráte počet atrakcí, které chcete navštívit.

Další možnost, jak ušetřit při návštěvě Vídně? S turistickou kartou Vienna City Card získáte zdarma dopravu a slevu na více než 200 míst ve Vídni.

 

 

Památky, zajímavosti a co vidět ve Vídni

 

1. Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn, který se nachází ve fascinující Vídni, představuje jeden z klenotů, které město nabízí svým návštěvníkům. Toto místo, které je zároveň jednou z nejvýznamnějších historických památek celé Evropy, je naprosto nezbytné zařadit do itineráře každého, kdo se rozhodne navštívit rakouské hlavní město. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si celý článek o zámku Schönbrunn.

2.  Zoo Schönbrunn (Tiergarten Schönbrunn)

Zoo Schönbrunn, známá také jako Tiergarten Schönbrunn, je jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit během svého pobytu ve Vídni. Schönbrunn má tu čest být nejstarší zoologickou zahradou na světě, která nepřetržitě funguje již od roku 1752. Rozkládá se na působivé ploše téměř 17 hektarů a chová více než 700 druhů zvířat. Mezi nejcennější obyvatele Schönbrunnu patří pandy velké, černí nosorožci, gorily a koaly. Kromě toho byla Zoo Schönbrunn několikrát oceněna titulem nejkrásnější zoo na světě.

Vstupné: Plné vstupné do Tiergarten Schönbrunn je 617,-Kč a snížené 15 € (děti, mládež a ZTP). Děti do 6 let mají vstup zdarma. Vstupenky do Schönbrunn ZOO rezervujte zde a získejte tak vstup bez fronty. Zoo Schönbrunn je perfektním doplňkem k celodennímu výletu do rozlehlého komplexu zámku Schönbrunn.  Jak se dostat do Zoo, otevírací doba a další informace si přečtete v našem dalším článku Zoo Schönbrunn.

Vstupenku do ZOO můžete kombinovat s Familyparkem zažitkem o který nesmíte přijít.

Otevírací doba od 9.00 -18:30 

3. Hofburg

Hofburg, který se může pochlubit tím, že je jedním z nejrozsáhlejších palácových komplexů na celém světě, je skutečně impozantním a historicky významným místem. Tento velkolepý palác byl po mnoho století domovem pro tento významný šlechtický rod, který významně ovlivnil dějiny celé Evropy. Císařové, kteří v paláci Hofburg žili a vládli, zanechali v architektuře paláce svou nezaměnitelnou stopu. Každý z nich přidal k celkovému vzhledu paláce něco unikátního, co odráží jeho vkus a preferenci určitého architektonického stylu. Tento vzrušující mix architektonických stylů a detailů je jedním z hlavních důvodů, proč je Hofburg tak oblíbený u návštěvníků z celého světa. Zde můžete obdivovat gotické prvky, renesanční detaily, ale i prvky baroka a rokoka. Vstupenky na 3 atrakce Hofburg.

Otevírací doba: Palác Hofburg je otevřený denně v čase 9:30-17:00 (poslední vstup v 16 hodin).

4. Rakouská národní knihovna

Knihovna je součástí komplexu paláce Hofburg.Tato knihovna je neskutečně nádherná a je snem každého knihomola. Je to místo, kde můžete obdivovat stovky let staré knihy a rukopisy, které jsou cenným svědkem minulosti. Konkrétně stojí za vidění Augustinská studovna a Státní síň. Obě tyto místnosti jsou zdobeny fascinujícími freskami, které vás okamžitě přenesou do jiné éry. Augustinská studovna je pokrytá nástěnnými malbami, které zobrazují různé náboženské scény a postavy, zatímco Státní síň je známá svými dechberoucími freskami, které znázorňují alegorické a mytologické postavy.

Pokud máte zájem navštívit Státní síň Rakouské národní knihovny, vstupné činí 10 €. Tato cena je více než spravedlivá, pokud vezmeme v úvahu, jak nesmírně cenná a zachovalá je tato historická památka. Pro více informací o vstupném a otevírací době doporučujeme navštívit oficiální stránky Rakouské národní knihovny. Zde můžete najít všechny potřebné detaily pro vaši návštěvu.

 

5. Španělská jezdecká škola

Španělská jezdecká škola, která se pyšní titulem jedné ze čtyř nejprestižnějších jezdeckých škol na celém světě, je nedílnou součástí komplexu Hofburg. Pokud chcete tuto jedinečnou instituci navštívit, nabízí se vám dvě možnosti. Můžete se připojit k ranním tréninkům a sledovat, jak se koně s jezdci připravují na své vystoupení. Nebo si můžete zakoupit vstupenku na speciální představení a stát se tak součástí vzrušujícího jezdeckého spektáklu.

6. Palác Belvedér (Belvedere)

Když se řekne ‚majestátní barokní stavba‘, mnozí z nás si okamžitě vybavíme palác Belveder. Nebývá nadarmo považován za vrchol architektonického umění, které překonává hranice času. Belveder není jen jednou budovou, ale dvěma – Horním a Dolním Belvederem, oddělenými nádherným nádvořím s romanticky pěstěnými zahradami. S lístkem do paláce Belveder získáte přístup k Hornímu Belvederu, kde na vás čeká světoznámá sbírka obrazů Gustava Klimta, včetně jeho mistrovského díla jménem Polibek.

Prohlédnout si můžete také řadu stálých výstav, které vyprávějí příběh Belvederu, středověká mistrovská díla jako například Znojemský oltář z 15. století, a také působivou sbírku umění z 19. a 20. století.

Otevírací doba : Otevřeno každý den od 9:00 – 18:00

Jak se tam dostaneš veřejnou dopravou:

7. Muzeum Albertina

Objevte fascinující výběr uměleckých prací, které rakouský stát shromažďoval od konce druhé světové války, vystavených v Artothek des Bundes. Prohlédněte si Sochařskou zahradu a nenechte si ujít umělecký dokument v elegantním kině Blickle z 50. let. Pro hlubší pochopení formy a funkce výtvarného umění se procházejte po venkovní Sochařské zahradě a ponořte se do krásných děl světoznámých umělců jako Lois Weinberger a Leopold Kessler. Pak si vychutnejte umělecký film nebo dva v nádherně stylovém (a vysoce kvalitním) kině ve stylu 50. let, Blickle Kino.

Belvedere 21: Muzeum moderního umění je otevřeno:
Pondělí: Zavřeno
Úterý – Neděle : 11:00-18:00
Adresa: Arsenalstraße 1, 1030, Vídeň

Muzeum je bezbariérově přístupné: parkování pro osoby s omezenou mobilitou je k dispozici na ulici Arsenalstraße. Vchod je v přízemí a jsou k dispozici přístupné výtahy a toalety. V muzeu lze vypůjčit invalidní vozík.

Rezervace elektronických vstupenek za 423 Kč

Dunajská věž, známá také jako Donauturm

Je jedním z nejikoničtějších stavebních výtvorů Vídně. Vystupuje ze zeleného pláště Donauparku, který se táhne podél břehů Dunaje. Její výška 252 metrů jí činí jednou z nejvyšších staveb ve městě, čímž nabízí návštěvníkům neopakovatelné panoramatické výhledy na Vídeň, její historické budovy, moderní architekturu i přírodní krásy.

To, co tuto věž činí výjimečnou, není jen její výška, ale také vyhlídková plošina, která se otáčí kolem své osy. Zde návštěvníci mohou pozorovat město z různých úhlů pohledu. Kromě této jedinečné atrakce je na vrcholu věže také elegantní restaurace a bar, kde si můžete vychutnat širokou škálu místních i mezinárodních jídel a nápojů. Obzvláště oblíbené je zde pozorování západu slunce, kdy Vídeň získává zcela novou perspektivu.

Samotná Dunajská věž je hlavním tahákem Donauparku, který je jedním z největších a nejoblíbenějších městských parků ve Vídni. Procházka tímto parkem je jako procházka přírodou uprostřed města. Je zde nespočet stromů, květinových zahrad, dětských hřišť a dokonce i malý vláček, kterým se můžete svezt.

Vstupenky bez fronty a čekání si rezervujte zde.

Park Prater a obří kolo Wiener Riesenrad

Prater je ve městě Vídeň velmi oblíbeným místem, které navštěvují jak místní obyvatelé, tak turisté z celého světa. Tento rozlehlý zábavný park je ideálním místem pro rodinné výlety, romantické procházky, ale také pro milovníky adrenalinových zážitků. Jeho poloha je ideální, nachází se totiž nedaleko centra rakouské metropole, konkrétně ve čtvrti Leopoldstadt.

Jednou z hlavních charakteristik parku Prater, která ho odlišuje od ostatních zábavních parků, je skutečnost, že do parku nemusíte platit vstupné. Na rozdíl od jiných míst, kde platíte vstup a pak si můžete vychutnat všechny atrakce, v Prateru platíte za každou atrakci zvlášť. A výběr je opravdu pestrý – celkově se zde nachází více než 250 různých atrakcí, od klidných dětských kolotočů až po adrenalinové horské dráhy.

Nejslavnější a nejznámější atrakcí parku je však nepochybně obří kolo, známé také jako Wiener Riesenrad. Toto historické kolo je považováno za nejstarší na světě. Možná není tak velké jako moderní ruské kolo v Dubaji, ale jeho starobylý charakter a atmosféra jsou naprosto jedinečné. Skvělý zážitek z něj umocňují také historické dřevěné kabinky, které dodávají cestě na vrchol kola úplně nový rozměr. Celkově je tedy park Prater ideálním místem pro návštěvu.

Otevírací doba od 9:00 – 23:00

Na obří kolo jsou poměrně fronty a bez rezervace, zde můžete dlouho čekat. Zarezervujte si vstupenky předem.

 

Císařská hrobka

Kapucínská krypta ve Vídni je fascinujícím místem, kde je cítit hluboká historie a dědičný význam. Tato krypta, která je také známá jako Císařská hrobka, je místem posledního odpočinku pro 146 panovníků a členů dynastie Habsburků a Habsbursko-Lotrinské dynastie. Tito panovníci byli klíčové postavy v evropské historii a jejich příběhy, stejně jako jejich konečné odpočívadlo, jsou naplněny fascinujícími detaily a příběhy.

Kapucínská krypta je schována přímo pod kapucínským kostelem. Tento kostel se nachází v srdci Vídně a i přes svůj prostý vzhled, není k němu možné nevzhlédnout. Obklopen honosnými vídeňskými domy, kapucínský kostel vyčnívá svou jednoduchostí a zároveň svou důstojností.

Vstup do krypty je skrytý a pro náhodného kolemjdoucího se může zdát téměř neviditelný. Ale právě tato skrytost dodává místu na jeho tajemnosti. Jakmile vstoupíte dovnitř, otevře se vám pohled na náhrobky a sarkofágy, které jsou důkazem bohaté historie a významu tohoto místa.

 

Rakouský parlament

V srdci Rakouska, konkrétně v hlavním městě Vídni, se tyčí impozantní budova, která je známá jako sídlo rakouského parlamentu. Ta se může pochlubit svým majestátním exteriérem, které je inspirováno neoklasicistním architektonickým stylem. Jeho velkolepý vzhled a podmanivá atmosféra činí tuto budovu jedinečným skvostem ve středoevropské architektuře.

Tento architektonický klenot byl postaven v 19. století, v období kdy se Rakousko rozvíjelo a prosperovalo. Od té doby se v něm konají parlamentní zasedání a je centrem rozhodování o osudu země. Nicméně, tato budova není jen prostým politickým centrem, ale je také svědkem mnoha důležitých historických událostí, které formovaly Rakousko, jak ho známe dnes.

Naschmarkt, tradiční rakouský trh

Naschmarkt, tradiční rakouský trh, je nepochybně jedním z nejlepších míst, kam se v rakouské metropoli můžete vydat na jídlo. Nacházející se na příjemné čtvrthodinové procházce od srdce Vídně, je tato lokalita ideálním místem pro každého milovníka gastronomie.

Tento trh je neustále pulzující epicentrem, kde můžete ochutnat jak tradiční rakouské pokrmy, tak světově známé delikatesy. Zaměříte-li se na domácí kuchyni, můžete se těšit na takové lahůdky, jako je Wiener Schnitzel, nebo třeba Sacher Torte. Pokud však dáváte přednost exotičtějším kulinářským zážitkům, naleznete zde stánky nabízející různé světové kuchyně, od asijské po středomořskou.

Kromě místa, kde se můžete najíst, je Naschmarkt také skvělým místem, kde si můžete nakoupit čerstvé produkty. Naschmarkt je tedy místem, kde můžete nejen ochutnat vynikající jídlo, ale také si pořídit čerstvé produkty pro vaření doma.

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds

Naproti Obřímu kolu se totiž nachází jedno ze světově nejznámějších muzeí – Madame Tussauds, čili Muzeum voskových figurín.

Jakmile vstoupíte do muzea, ocitnete se tváří v tvář s největšími celebritami a historickými postavami, jakoby byli všichni právě zde, v jedné místnosti s vámi. Figuríny jsou vyrobeny s takovou precizností a detaily, že na první pohled působí jako skutečné. Každý záhyb na oblečení, každý vlas, každý pohled do očí vám připadá, jako byste stáli přímo naproti skutečné osobě.

Muzeum nabízí širokou škálu voskových figurín, od důležitých osobností Rakouska až po světoznámé hvězdy a historické postavy. Můžete si tak vyfotit sebe samého po boku Audrey Hepburn, probrat nejnovější scénář s Johny Deppem, zasoutěžit v pokeru s Danielem Craigem nebo si zatančit s Lady Gaga.

Otevárací doba : 10 : 18 hod.

Rezervace vstupenek se slevou nabízíme zde.

Technické muzeum ve Vídni

Připravte se na cestu do světa technologií, který se rozprostírá před vašima očima s takovou dynamikou a energií, že se budete cítit jako součástí této fascinující cesty.

Svět technologií je nesmírně bohatý a pestrý, jakýsi kaleidoskop vynálezů, objevů a inovací. Ať už jde o obrovské parní stroje, které kouří a syčí, nebo o malé součástky, které oživují naše mobilní telefony a počítače. Ať už jde o fascinující samohrající hudební nástroje, které vytvářejí harmonii tónů, nebo o Teslovy transfomátory, které zpívají svou vlastní melodií. Všechny tyto předměty, které jsme si tak zvykli považovat za samozřejmost, představují zázraky technologie, které stojí za to prozkoumat a obdivovat.

Můžeme se stát moderátory naší vlastní televizní show, můžeme otestovat hlasitost našeho hlasu v křičící kabině nebo zjistit, jak se vytvářejí filmy.

Dozvíme se například, že elektrický pohon existoval již před sto lety jako alternativa k benzínovému motoru, nebo že popularita vysavačů je spojena s vynálezem mikroskopu.

Tento výlet do světa technologií nás čeká ve vídeňském Technickém muzeu. Připravte se na objevování, učení a zábavu v prostředí, kde se historie setkává s budoucností, kde se staré stroje stávají součástí nových technologií a kde se učení stává zábavou. Buďte připraveni na nezapomenutelný zážitek.

Přeskoč frontu zakoupením vstupenek online.

 

Další atrakce a slevové karty najdete zde :