Mercedes-AMG GT Roadster & GT C Roadster pro rok 2017 oficiálně odhalen

Mercedes-AMG GT Roadster & GT C Roadster pro rok 2017 oficiálně odhalen 1

Mercedes odhalil svůj nový super-sport AMG GT Roadster, který dorazí ve dvou verzích: jako základní model s výkonem 469 koňských sil a jako výkonnější GT C model s výkonem 547 koňských sil. Veřejnosti byl představen na nedávno skončeném autosalonu v Paříži.

Potvrdilo se, že nový AMG GT C se bude dodávat se zadním řízením nápravy, elektronickým uzamykáním diferenciálu a širším rozchodem zadních kol. Točivý moment byl dimenzován na špičkových 680 Nm při 1900 otáčkách za minutu. Mercedes tvrdí, že roadster z klidu na 100 km/h zrychlí za 3,7 sekundy a dosáhne elektronicky omezenou maximální rychlost 316 km/h.

Mercedes-Benz S Cabrio: nejluxusnější kabriolet planety?

AMG GT Roadster zdolá stovku za 4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 300 km/h. Oba modely pohání stejný 4,0-litrový V8 motor s dvojitým turbem, který je součástí téměř všech sportovních automobilů AMG. K dispozici je sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka. Střecha je vyrobena z tkaniny, kterou tvoří tři vrstvy plátna. Lze ji otevírat a zavírat v průběhu jedenácti sekund, až do rychlosti 50 km/h. Maska chladiče sestává z 15-ti chromovaných svislých pruhů, což odkazuje na závodní dědictví společnosti.

Mercedes nabídne zákazníkům na výběr ze tří barev pro střechu (černou, červenou a béžovou), jedenáct možností laku a deset barev pro kabinu. Samotná karoserie je vyrobena z kombinace hořčíku, oceli a hliníku, z čehož benefituje právě hmotnost. AMG GT Roadster váží 1,595 kg, GT C Roadster je o 65 kg těžší. Potěší adaptivní podvozek AMG Ride Control a dokonce speciální okruhový jízdní mód Race. Ten mění chování motoru, převodovky, podvozku i trakčních systémů. Navíc přidává burácející zvuk motoru, o který se starají aktivní klapky ve výfukovém potrubí.