Nejnebezpečnější chodník světa znovu otevřeli. Odvážili byste se?

Nejnebezpečnější chodník světa znovu otevřeli. Odvážili byste se? 1

Když se vám při zadání termínu „El Caminito del Rey“ do vyhledávače objeví návrh „počet úmrtí“, zřejmě si uvědomíte, že nejde o žádnou procházku rajskou zahradou. Ne nadarmo se tento osmikilometrové chodník označuje za nejnebezpečnější turistickou trasu světa . Po 15 letech ji opět zpřístupnili veřejnosti.

 
arc166921o

Chodník se klikatí podél zdi rokle El Chorro v jižním Španělsku a uzavřeli ho ještě v roce 2000 poté, co prudce vzrostl počet turistů, kteří na něm našli smrt. Jeho rekonstrukce vyšla úřady na přibližně pět milionů eur a týkala se zejména zvýšení bezpečnosti as tím souvisejícího snížení počtu úmrtí.

Původní trasu vybudovali v letech 1901 až 1905 a spojovala dvě vodní elektrárny. Místní po ní dokonce jezdili na kolech či koních, ženy ji využívali na nákupy v sousedních vesnicích a děti díky ní docházely do školy. V roce 1921 po chodníku kráčel i španělský král Alfonso XIII při slavnostním otevírání přehrady. Právě podle něj dostal stezka pojmenování: El Caminito del Rey znamená v překladu „králů malý stezka“.

 
maxresdefault

Zub času se od dob krále Alfonsa XIII do chodníku pořádně zakousl. V letech 1999 a 2000 na něm zahynulo tolik turistů, že se ho úřady rozhodly zavřít. Každému, kdo by se zákaz rozhodl porušit, hrozila pokuta až do výše pět tisíc eur. Přesto se však na internetu objevilo několik videí od odvážlivců, kteří chodník zdolali. Mrazivý adrenalin!

 
Caminito-18

Úřady tedy vzali v úvahu obrovskou popularitu této nebezpečné turistické trasy a rozhodli se ji přebudovat. Z dlouhodobého hlediska se jedná o výhodnou investici, nakolik je vstup na ni zpoplatněn. Denně se na El Caminito del Rey ale kvůli bezpečnosti dostane jen 600 lidí a přestože si zážitek můžete zarezervovat na internetu, počkáte si minimálně do července. Ostatní termíny jsou už totiž beznadějně obsazeno.

 
1413296070_633699_1413296309_album_normal

Trasa probíhá 100 metrů nad hladinou řeky, která se žene roklí El Chorro a poskytuje nádherný pohled na krásy přírody. Přestože má jen osm kilometrů, projít ji celou zabere klidně i pět hodin. Můžete se sice pospíšit, navzdory novým bezpečnostním opatřením ale budete riskovat život. FOTO: Chodník pro odvážné. Troufli byste si? ZKOUŠKA nervů: Skleněný chodník 1,5 km nad propastí.