Tissot Smart-Touch: roky inovací udělali své

Tissot Smart-Touch: roky inovací udělali své 1

Dlouho se o nich spekulovalo a i samotný šéf Swatch Group nám dával velmi mnoho indicií. Na veletrhu Baselworld 2016 byly oficiálně oznámeny inteligentní hodinky Tissot Smart-Touch. Jsou přímým nástupcem populární kolekce T-Touch a znát to je i na jejich designu. No, i když vzhled zůstal podobný, funkce si prošly výraznou evolucí.

Propojení se smartphony je ještě hlubší, než kdy předtím. Nicméně stále se jedná o quartzové hodinky, což je velký rozdíl oproti konkurenčním TAG Heuer Connected, které vyměnili kolečka za obvody. Tissot tak mají spíše blíže ke Connected Watch než k smartwatch v pravém slova smyslu. K telefonu lze je propojit díky modernímu Bluetooth 4.1 připojení, které má velmi nízkou spotřebu a vystačí si s drobným solárním panelem.

Co vlastně může takové propojení s telefonem nabídnout? Hned na úvod se hodinky řídí časem na mobilu a tak, pokud došlo ke změně času ze zimního na letní, ušetří vám práci a v následující ráno už na nich uvidíte správný čas. Mnohem zajímavěji však vyzní možnost používat hodinky jako GPS s kompasem na ruce. Systém funguje tak, že do hodinek se posílají informace z mapové aplikace na telefonu a ony následně využívají kompas (ručičky) k tomu, aby uměli ukázat, kam máte zabočit.

Případně vám ve spojení s příslušenstvím Smart-Touch Find mohou ukázat cestu zpět na místo, kam se potřebujete vrátit. Podle všeho by mělo jít o přívěsek, který můžete použít například, když kempujete a najednou potřebujete odběhnout (například po dřevo) a zároveň se úspěšně vrátit zpět. Dalším doplňkem je Smart-Touch Station, domácí meteostanice, kterou lze připojit k hodinkám pomocí Bluetooth připojení. Data z ní jsou posílány do hodinek: zahrnují teplotu, vláhu, kvalitu vzduchu a předpověď počasí.

Po designové stránce Tissot nijak nešetřil na materiálech a i proto mají jeho dosud nejinteligentnější hodinky 45mm pouzdro z titanu. Nahoře lze nalézt ciferník ukrývající se pod safírovým sklíčkem, kolem kterého se rozmáhá luneta z černé keramiky. Tyto materiály, spolu s inovacemi pod povrchem a dlouholetou historií značky Tissot, se postarali, že Tissot Smart-Touch budou stát 1 100 dolarů.