Nejnovější adrenalinový sport: při wingboardingu budete létat

Nejnovější adrenalinový sport: při wingboardingu budete létat 1

Na světě je nový druh adrenalinového sportu. Jmenuje se wingboarding a už zanedlouho si ho budou moci vyzkoušet všichni, kteří se nebojí riskovat. V čem tato nová kratochvíle spočívá?

Wingboarding funguje na jednoduchém principu. Člověk při něm stojí na ultralehkém křídle, přičemž ho táhne letadlo. Jde v podstatě o mix Skysurfingu a wakeboardingu, díky kterému se má sportovec cítit jako marvelovský hrdina Silver Surfer, kterého možná znáte z filmu Fantastická čtyřka 2.

Vynálezcem wingboardingu je 31-letý letecký inženýr Aaron Wypyszynski. Letadla staví už od svých čtyř let, ačkoliv ty první, které vyrobil, byly z Lega. Dnes už ale stavebnici využívá jen tehdy, když si hraje se synem.

 
wingboarding

Wypyszynski už postavil první model wingboardu
Zatím je k němu ale připevněna pouze plastová figurína. Na to, aby křídlo uneslo dospělého člověka, by ho jeho vynálezce musel vyrobit ze speciálních a velmi drahých materiálů. K tomu však zatím nemá dostatek peněz, takže se je snaží vysbírat pomocí skupin. Prý mu stačí asi 6 756 000,- Kč

Na závěr se ještě nabízí otázka, jak vlastně „pilot“ wingboardu startuje a přistává. Vzlet zabezpečují kola, které jsou upevněny k rámu samotného křídla, no a na přistání jsou zde dva padáky. Jeden má na sobě člověk, další je zase na wingboarde. Přece jen je to trochu drahá hračka na to, aby si při pádu rozbila, no ne?