Nejpřísněji hlídaná místa světa: Sem se nikdo nedostane

Nejpřísněji hlídaná místa světa: Sem se nikdo nedostane 1

Goldfinger_-_Flyover_Fort_Knox
Fort Knox
Budova se nachází v americkém státě Kentucky a často je synonymem pro místo, do kterého se není možné vkrást. Co se vlastně nachází v jejím nitru, když je třeba ji tak přísně hlídat? Ve Fort Knox se nacházejí přibližně tři procenta veškerého zlata, které se kdy na Zemi vytěženo. Také jsou zde uskladněny raritní dokumenty jako jsou Deklarace nezávislosti či Magna Carta.
 

2378579
Tajný trezor mormonské církve
Mormoni očividně mají co ukrývat a dělají to mimořádně dobře. V jejich trezoru, který je vytesán do jednoho z kopců v Utahu, se nacházejí historické a genealogické záznamy o všech členech této církve. Trezor postavili v 60-tých letech minulého století a měl by vydržet minimálně tisíc let.
 

2378585
Federální bankovní rezerva v New Yorku
I další nejstřeženější místo na Zemi se nachází v USA. Ve Federální bankovní rezervě se nachází asi čtvrtina zlata, které je v současnosti v oběhu. Místo se nachází 24 metrů pod úrovní ulice a 15 metrů pod úrovní mořské hladiny. Okolí neustále hlídají profesionální odstřelovači.
 

Tumen_River_Bridge
Řeka Tumen
Tok řeky tvoří hranici mezi Severní Koreou, Ruskem a Čínou. No a protože Rusové a Číňané nechtějí, aby se do jejich země nepozorovaně dostali korejské jednotky, a Kim se naopak obává toho, že by mu ze země uprchli všichni obyvatelé, je okolí řeky mimořádně přísně střežené. Hlídky na korejské straně posílily zejména po hladomoru v 90. letech minulého století, který z domovů vyhnal tisíce Korejců. Většina z nich si za cíl vybrala Čínu, nakolik ta věnuje strážení hranice méně pozornosti, než Rusko.
 

P4130494
Korejská demilitarizovaná zóna
Hranice Severní Koreje je přísně střežená iz druhé strany, a to již od roku 1953. ustálila se na 53. rovnoběžce az obou stran je demilitarizovanou zónou, na které okrajích se pohybují stovky vojáků a obrněných vozidel. Na druhé straně má toto území jednu výhodu: protože na něm nikdo nepřebývá, jde vlastně o přírodní rezervaci.
 

2008-0831-TheGreenbrier-North
Greenbrier
O tomto místě jste zřejmě ještě neslyšeli. Jde o luxusní hotelový resort v lesích Západní Virgínie, který se rozprostírá na ploše 26 kilometrů čtverečních. Pravé tajemství však spočívá pod ním. Atomový kryt chrání 25-tunové ocelové dveře av případě války má sloužit jako úkryt pro členy Kongresu. V současnosti jsou v něm uskladněny přísně střežené informace, bližší údaje o úrovni ochrany jsou však neznámé.