8 netradičních moderních koberců

8 netradičních moderních koberců 1

Do centra pozornosti se v současnosti dostávají podlahy z masivního dřeva a z dlaždic, ale tu nejúžasnější možnost podlahové krytiny, po níž mohou majitelé domů sáhnout, často představuje koberec. Nejlepší koberce jsou teplé pro nohy a poskytují pocit jednoty či kontrastu se zbytkem místnosti. Koberce jistě nejsou ideální do koupelny či kuchyně, kde by při rodinné oslavě značně utrpěly, ale určitě mají své místo ve zbytku domu. Některé z následujících designů jsou sice trochu nekonvenční, přitom ale nabízí tolik, co málokteré masivní dřevo či dlaždice.

 

Koberec Svět

V těch z Vás, kdo milujete cestování po světě, může koberec Svět oživit krásné vzpomínky z cest. Asi nepřekvapí, že koberec byl nainstalován na letišti v americkém Sacramentu, jistě se najdou majitelé domů, kteří se budou chtít cítit „na vrcholu světa“. Nápadný kobercový design, který znázorňuje pohled shůry na krajinu včetně polí, lesů a řek, je ideální pro ty, kdo mají rádi zemité tóny.

 

Koberec Současné umění

Majitelé domů či bytů si jistě přejí ve svém interiéru pocit jednoty. Ten je velmi zřejmý u tohoto retro designu, který připomíná moderní umění. Zaoblený design perfektně ladí s kameny pod konferenčním stolkem. Různé odstíny červené pak dávají místnosti hezkou barvu, která přitom není na nábytku ani na stěnách.  

 

Cihlový či kamenný koberec

Nekonvenční, bizarní a pozoruhodný design koberce připomíná cihly nebo spíš kamenné zdivo. Tak jaký výše uvedený koberec Svět je určen pro ty, kdo mají rádi venkovní prostory, a přitom prostoru nabízí rustikální dojem. Dobře si ho dovedeme představit ve vstupní hale, ale jen těžko v jídelně, obývacím nebo dětském pokoji.

 

Létající koberec

Nejlepší design koberce bývá takový, který všechny překvapí, a prohnutý zvlněný Létající koberec (úvodní foto) jistě spadá do této kategorie. Pro rodiny s více dětmi nebo pro ty, kdo rádi sedí na podlaze, je to skvělá volba. Sedět se dá na mnoha místech a skýtá skvělé prostředí pro Vás a Vaše blízké. Připadá nám jako skvělý designový doplněk do prostoru, kde si hrají děti.

 

KREATIVNÍ KOBERCE:

Koberec Mario

Podobně jako u Létajícího koberce asi nebude mnoho lidí, kteří se rozhodli pro jeho instalaci v jídelně či obývacím pokoji, ale pro dětský pokoj představuje zajímavý a poutavý vzor. Super Mario je oblíbená postava už několika generací a jistě se najde řada nadšenců, kteří budou chtít mít netradiční kobereček doma.

 

Moderní koberec

Je to jeden z modernějších koberců, jaké dnes často můžeme vidět na netu. Koberec působící trojrozměrným dojmem se nachází ve zrenovovaném domě spolu se dvěma koberci se zabudovanými LED světýlky v obývacím i ve vstupním prostoru. Vzhledem k  otevřenému plánu prostoru, nábytku a modernímu umění na stěně bychom se nedivili, kdyby majitelé později přešli na koberec Svět nebo Cihly (výše).

 

Koberec se zabudovaným budíkem 

Design, o kterém se hodně mluví, a možná jste se s ním už na nějakých stránkách setkali. Mnoho lidí si nastavuje dva, tři nebo i čtyři budíky, aby se přinutili ráno vstát z postele. Nebudete však potřebovat několik budíků, když budete mít tento kobereček.  Nejen, že ukáže čas, když se na něj postavíte, ale budík navíc vypne až tehdy, když budete na koberci stát plnou váhou.  A pak už se Vám bude usínat jen těžko.

 

Koberec ukrývající pantofle

Pantofle a sandály obvykle vypadají nepatřičně v jakékoli místnosti. Nemusíte je schovávat do skříňky, pokud budete mít tento elegantní koberec. Pantofle zapadnou přímo do něj a splývají se zbytkem designu. Nápad je skvělý pro ty, kdo nenosí pantofle nosit příliš často, protože barva se jistě časem opotřebuje, a pak se pantofle budou lišit od zbytku koberce.