Nejroztomilejší psí plemena

Nejroztomilejší psí plemena 1

Bruselský grifonek 

Malý psík pochází z Bruselu a na jeho pořízení musíte počítat s vysokou částkou. Je mimořádně chytrý a rychlý, takže ho můžete naučit různé triky a kousky. Má vynikající paměť, je věrný a milý.

 

Baset

Vypadá legračně, ale je to skutečný lovec! Basset z Francie, má výšku přibližně 25-30 cm a průměrnou váhu zhruba 30 kg. Je velmi přátelský a odhodlaný. Má silný krk a krátké nohy. Žije maximálně 12 let.

 

Anglický buldok

Tito psi jsou velmi svalnatí, učenlivý a věrní. V poslední době byli v módě, a to nejen v Anglii, ale i jinde v Evropě. Anglický (britský) buldok je známý jako válečník, protože patří k nejtěžším a nejsilnějším psům na světě. Abyste ho však mohli mít doma, musíte být zodpovědná osoba.

 

Kavalír King Charles Španěl

Vypadá spíš jako malý uličník než jako pes. Pojmenován byl podle známé historické osobnosti, anglickém králi Karlovi (který v 17. století rozšířil jeho chov v Anglii). Vždy byl oblíbený především mezi bohatými lidmi, takže ho často můžeme vidět na starých obrazech. Kavalír King Charles Španěl je velmi milý a vyžaduje Vaši lásku. Pokud byste si ho chtěli pořídit, zaplatíte za něj téměř 500 USD.

 

Zlatý retrívr

Určitě jste ho viděli v televizních reklamách a na mnoha dalších místech: zlatý retrívr je oblíbený a rozšířený po celém světě. Má výborný nervový systém a dobrou povahu. Snadno se učí a lpí na svých majitelích. (Zlatý retrívr je prostě zlatý!) Kromě toho je to typ vhodný pro život ve větších městech. Retrievery můžeme rozdělit do tří skupin: pracovní typ, evropský typ a americký typ. 

 

Bostonský teriér

Bostonský teriér potřebuje spoustu lásky a péče, za které se Vám ale určitě odmění. Je roztomilý, avšak dovede být také nevyzpytatelný, pokud s ním nebudete trávit dostatek času.  Může být Vašim nejlepším přítelem, pokud ho budete skutečně milovat a dávat mu to nejlepší.

 

Jorkšírský teriér

Je to nejmenší psí, ale také jedno z nejroztomilejších. Joršíra můžete mít v malém bytě zrovna tak jako v domě. Povahou je velmi statečný, rychlý a věrný. Lpí na členech své rodiny a přátelích. Pokud je to možné, tak rád loví, především hlodavce.

 

Bišonek (Bichon Frisé)

Kdo by tak nechtěl takové roztomilé zvířátko? Bišonek je pořád šťastný, takže Vám bude každý den přinášet radost. Potřebuje však každodenní cvičení, procházky a péči. Jeho průměrná délka života je 10-14 let, takže žije poměrně dlouho, může však dostat různé nemoci, jako jsou alergie či luxace kloubů. Není to žádný krvežíznivý predátor, zato ho určitě budete milovat.

 

Pomeranian

Psík, který vypadá jako malý lev, je ve skutečnosti pes na hraní (toy dog). V průměru váží jen 1,5 kg a je poměrně malý. Pomeranian pochází z Pomořanska na hranici Německa a Polska (odtud jeho jméno), ale je rovněž velmi oblíbený v USA. Pomeranian je chytrý a učenlivý pes. Není sice vhodný k hlídání domu, ale o to více je roztomilý. Je vhodný do malého bytu i do domu.

Nejdražší psí plemena na světě