Největší poklady, které čekají na odhalení

Největší poklady, které čekají na odhalení 1

Kvůli sprintujícímu pokroku v oblasti technologií si mnozí lidé myslí, že všechny dávno ztracené poklady se již podařilo objevit. Jsou však na omylu. Svědčí o tom i mimořádně zajímavá práce hledače pokladů, v níž se úspěšní lidé stávají boháči. Navzdory jejich snaze ale následující poklady zůstávají stále ztraceny.

 
obrazek--52

Čingischánův poklad
O kyrgyzském jezeře Issyk-Kul koluje množství legend. Jedna z nich například říká, že na jeho dně se nachází ztracený poklad templářů . Další, mnohem známější, pojednává o slavném mongolském vojevůdci. Poklad z potopené lodi je opět na souši, má nevyčíslitelnou hodnotu,

Čingischán má být spolu s obrovským pokladem pohřben právě někde v tomto jezeře, skutečné místo jeho trvalého odpočinku však zůstává záhadou. Dobové záznamy totiž hovoří o tom, že Vojáci Čingischána zabili všechny, kteří o Džingischánově hrobě něco věděli. Tento mongolský chán během života nashromáždil obrovský majetek, a to zejména díky dobytí většiny střední Asie a Číny. V současnosti se o nalezení jeho hrobky snaží týmy z Japonska i USA.

Loď SS Islander
Loď SS Islander se s velkým nákladem zlata potopila ještě v roce 1901. Společnosti Mars Company se ji podařilo z mořského dna vyzvednout až o 111 let později, na její palubě se však téměř žádné cennosti nenacházely. Představitelé firmy si myslí, že zlato v hodnotě 220 milionů eur se nachází na místě, na kterém loď ztroskotala. Expedici na jeho vyzvednutí již připravují a pokud byste je chtěli předběhnout, měli byste si pospíšit.

 
obrazek--50

Antilla
Nedaleko severního pobřeží ostrova Aruba, který leží 29 kilometrů od Venezuely, se nachází vrak německé nákladní lodi Antilla. Aruba je jedním ze zámořských území Nizozemska a během druhé světové války právě při něm německá loď kotvila. Když nacisté napadli Nizozemsko, úřady na Arubě rozhodly o zabavení německé lodě. Posádka však kladla odpor a nakonec vlastní loď potopila. Přestože je Antilla vyhledávaným místem potápěčů, většina jejího zařízení stále zůstává nedotčena a čeká na vyzvednutí z mořského dna.

Poklady Apačů
O pokladech Apačů koluje množství příběhů. Jeden z nich například pojednává o propadu vlaku, který tento indiánský kmen uskutečnil. Protože však lupičů pronásledovali, ti se rozhodli poklad ukrýt. Ne však na Stříbrném jezeře, ale někde na Arizonské nahoře Winchester. Hledači pokladů však tvrdí, že poklad je prokletý a každý, kdo se ho pokusí najít, zemře. Chcete zkoušet štěstí?

 
402846

Adamsové vykopávky
V americkém státě Nové Mexiko se v jednom z kaňonů údajně nachází stěna, která je mimořádně bohatá na zlaté žíly. Muž jménem Adams se v 60-tých letech 19. století vydal na expedici, během které měl právě takovou povrchovou zlatý důl najít. Spolu se skupinou horníků malé množství zlata vykopali a Adams se o objevu rozhodl informovat úřady. Když však od skupiny odešel, horníků přepadli a povraždili Indiáni. Adamsovi se už pak kaňon nikdy nepodařilo najít.