Nejzvláštnější světové oslavy

Nejzvláštnější světové oslavy 1

Česko je konzervativní země a nikde to neuvidíte tak jasně, jako při oslavě svátků. S pár dny volna na církevní a státní vzpomínky nás chtějí opít rohlíkem. Ve světě se přitom oslavují svátky úplně jiného charakteru. Jelikož jsme zastánci globalizace, některé zahraniční svátky plné zvláštností vám klidně můžeme ukázat.

 
Kids-Pissing

Pissing day
Milovníci Pissing, tedy močení jako sexuální hry, si přijdou na své v New Jersey, ve městě Princeton. Druhá březnová sobota patří potěšení z močení. Jde o vzpomínku na historickou událost, kdy britští vojáci utíkali z města a Američané na nich močili. V tento den je močení na veřejnosti a kohokoliv v ulicích města povolené nejen pro psy.

 
thailand-lopburi-monkey-buffet-festival-x800-widescreen-hd-w-32586

Opičí bufet
Pokud budete v Thajsku, je dobré vybrat se do města Lapburi, kde poslední listopadový víkend hojně hodují opice. Všude kolem místní rozkládají pohoštění a naši předkové z minulé evoluční éry zde hodují jako nikde na světě. Je to svátek, kde za jedním stolem skončíte nejen s kamarádem, ale i s pořádnou kocovinou.

 
People Celebrate Festival of the Steel Phallus In Japan

Festival železného penisu
Japonsko je země, kde klidně koupíte v automatu místo kávy použité kalhotky dvanáctileté slečny po první menstruaci. Proto sem právem patří oslava železného penisu. Tradice sahá do 17. století, kdy místní prostitutky prosili božstva, aby je ochránili od nemocí a přinesli peníze. Tradici a množství penisů v ulicích Kawasaki najdete v první dubnový týden. No a nechybí samozřejmě ani prostitutky, co tradici vykřesali. Festival „ptáků“ nebo Velikonoce japonsky.

 
2335271

Světový den toalet
Stanovený na 19. listopadu a není určen zeměpisnou šířkou. Jde o snahu OSN upozornit, že na světě nemá více než 3 miliardy lidí přístup k čistému záchodu. Oslavovat můžete na mnoho způsobů, ale rozhodně netřeba v tento posvátný den zapomenout na vlastní toaletu.

 
2335269

Hody na hřbitově
Doma oslavujeme zesnulých plamenem svíčky. Kdo však považuje za úchylnosť udělat si na hrobě svého předka malý piknik, ať necestuje do Číny začátkem dubna. V těchto dnech zde totiž probíhá slavnost, v jejímž rámci si nosí pozůstalí na hroby předků jídla, oslavují a tančí, aby se takto u stolu setkali is těmi, kteří již běžně chybí doma při večeři.