TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO CESTOVATELE

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO CESTOVATELE 1

Milovníci cestování mají tendenci utrácet peníze na dobrodružství. Neznamená to však, že ti, co mají toulavé boty, nechtějí dostávat věci. Takže ideálními dary jsou takové, které zlepší jejich zkušenosti nebo zábavné dárky, které by si sami nekoupili. V redakci jsme vybrali několik tipů na vánoční dárky pro cestovatele.

Oblečení a doplňky

Milovníci přírody se potěší tričku s nápisem nebo citací, který je vystihuje. Nedávno byl v USA Today publikovaný článek o pohodlí v letecké dopravě. Cestovatelka Arnette popisovala, jak jí pohodlné moderní tepláky vědí zpříjemnit dlouhou cestu letadlem. Pohodlné kalhoty může cestující sladit s pěkným topem nebo svetrem. Opravdu kvalitní ponožky vědí uchránit nohy před chladem a vlhkostí. Měly by být bavlněné, měkké, teplé a s ochranou před puchýři. Cestovateli se také sejdou vakuové sáčky na oblečení. Při přesunech chtějí minimalizací ušetřit prostor v tašce. Výhodou je, že oblečení má svůj původní vzhled, velikost a hebkost. Izolovaná a vakuově uzavřena láhev, udržující nápoje studené a teplé po celý den, je vynikajícím dárkem do každého počasí – při horkém slunci, na pláži, na výletech, pěší turistice, táboření, či do sněhu a ledu.

Elektronika

Když vypadne proud a jste v neznámé zemi, je dobré mít u sebe světelnou pojistku. Svítící LED čelovka je lepším, lehčím a užitečnějším řešením jako baterka. Vhodné pro cestovatele je i MiBand, Jawbone UP nebo příbuzné zařízení. Udržuje informace o tom, kolik kroků jste prošli, jak dlouho spíte, kolik kalorií jste spálili a podobně. Cestovní pouzdro na mobil je také vynikající pomůckou. Cestovatel dokáže mít po ruce peníze, kreditní karty, doklady i telefon. Minimalizuje se mu místo v tašce, neboť nemusí nosit peněženku. Dalším dárkem, který jsme vybrali, je malý stojan. Umožňuje podepření telefonu či tabletu na hraní her nebo sledování filmů. Má skvělé využití při přesunech v letadlech, vlacích a autobusech. Vhodným dárkem je i malý cestovní router / adaptér. Přístroj je navržen tak, aby pasoval do zahraničních konfigurací zásuvek po celém světě. Umožňuje posílit a rozšířit slabé wifi. Zároveň poskytuje dvě možnosti nabíjení elektronických zařízení (včetně mobilu, notebooků, fotoaparátů atd.) – napájecím portem nebo přes USB port. Vhodným překvapením může být i externí nebo solární nabíječka na mobil.

Výzdoba

Když už máme cestovní oblečení a elektroniku, je tu ještě několik výrobků pro osobní potřebu, díky kterým bude cestování jednodušší a stylové. Stírací mapa důkladně dokumentuje místa, která cestovatel navštívil. Cestující se může chlubit všemi státy, které navštívil, bez skutečného vychvalování. Zápisník na dobrodružství může být rovněž jedinečným dárkem. Dobrodruh si může postupně kreslit, zapisovat všechny postřehy nebo lepit fotografie. Spolu s originálním věnováním nemáte co ztratit.