Leros – řecký ostrov

Leros - řecký ostrov 1

Leros se nachází mezi ostrovy Patmos a Kalymnos v ostrovní skupině Dodekany, takže dovolenou na Lerosu můžete spojit s výlety na Patmos, Kalymnos nebo Lipsi. Podle mytologie byl Leros ostrovem, kde lovila bohyně Artemis a žila zde hojnost jelení zvěře.

Dlouhou historii ostrova připomíná mnoho míst, jako je středověký hrad nebo zajímavá muzea. Při cestě autem po ostrově se dostanete také na poklidné a čisté pláže. V posledních letech se ostrov stává cílem potápěčů díky mnoha starověkým lodním vrakům, které byly objeveny v okolním moři.  

Co dělat a na co se podívat

Leros je ostrov v Egejském moři, kde spatříte malebné vesnice s tradiční architekturou. Agia Marina se svým typickým mlýnem, Pandeli se středověkou pevností, Lakki s neoklasicistickou architekturou a Alinda s poklidnou atmosférou pláží a s restauracemi představují příjemná místa, kde se můžete vydávat na dlouhé procházky. Po celém ostrově naleznete krásné pláže, na kterých si budete moct užívat slunce. Alinda a Vromolithos jsou organizované, ale naleznete zde také mnoho odlehlých pláží, kde budete mít naprosté soukromí. Co se týče památek, za návštěvu stojí středověký hrad/pevnost nad vesnicí Pandeli, se silnými zdmi a úžasným výhledem na Egejské moře. V blízkosti Lakki se nachází Válečné muzeum umístěné ve starém tunelu z I. světové války.  

 

Některé atrakce ostrova Leros:

  •           Agia Marina – vesnice
  •           Vromolithos, Alinda, Xirokambos – pláže
  •           Pandeli – vesnice se středověkým hradem
  •           potápěčská centra

Ubytování

Agia Marina a Alinda jsou turisticky nejrozvinutější vesnice na Lerosu, kde naleznete řadu možností ubytování, od přímořských jednopokojových apartmánů až po luxusní hotely a butiková zařízení. Obecně mají hotely na ostrově profil rodinných zařízení a jednoduché vybavení. Pár hotelů nabízí rovněž luxusní zařízení, jako jsou bazény, tělocvična a lázeňské kúry. Příjemná místa k ubytování naleznete i ve vesnicích Vromolithos, Xirokambos a Lakki.  

Akční nabídka ubytování: