NESNAŽTE SE LIDI MĚNIT.NECHEJTE JE HOVOŘIT A JEDNAT TAK JAK ONI SAMI UZNAJÍ ZA VHODNÉ

NESNAŽTE SE LIDI MĚNIT.NECHEJTE JE HOVOŘIT A JEDNAT TAK JAK ONI SAMI UZNAJÍ ZA VHODNÉ 1

Dejte lidem svobodu vyjádřit se. Nechte je mluvit a jednat tak jako oni sami uznají za vhodné. Nechte je žít.

I tyto články zde nejsou proto, abych se vás snažila nějak řídit, nebo diktovat vám jak máte žít. To určitě ne. Tyto články píšu jako vyjádření mého pohledu na svět a na život. Je jen na každém z vás zda si z toho něco vyberete i pro sebe a budete se podle toho řídit. A pokud jen jednomu člověku pomohou, že se bude cítit lépe, poslání těchto příspěvků bylo naplněno.

Nesnažit se nikoho měnit a brát ho takového jaký je, je poměrně obtížné. A není to záležitost jednoho dne. Musíte si hlavně uvědomit, že každý, ale každý jeden z nás je jedinečný. Každý jeden vidí svět podle sebe. Podle svých přesvědčení a kritérií. Nemůžeme tím pádem předpokládat, že náš partner bude na věc nebo situaci dívat stejně jako my. To není možné. Ať už jde o banální věc, jako je výběr sedačky, nebo dovolené, názory se liší.

Naučte se akceptovat, že každý jeden člověk vnímá jeho pohled a názor na věci za správný. Že v jeho světě a v jeho vnímání života to tak má být. Tak jak si myslíte že váš názor je správný. A nejhorší je pokud si myslíte, že váš názor je pro druhého to nejlepší. Pokud se domníváte že víte co je pro druhého správné. To je nemožné.

Možná si říkáte že chcete druhému pouze pomoci. Ale je rozdíl pomáhat a snažit se vnutit někomu váš názor.

Ze svých vlastních zkušeností vím, že to není možné. Nejvíce druhému pomůžete pokud budete nablízku a pokud ho vyslechnete. Pokud budete soucitní a otevření jeho vnímání světa. Bez toho, abyste se mu snažili do něj zasahovat.

Pokud budete brát každého jako člověka s vlastním viděním světa, budete se vám snadněji žít. Nápomocní dokážeme být pouze tehdy, pokud druhých necháme svobodně se rozhodnout.

Přeji krásný den