Rezvani Beast Alpha má 500 koní a dveře s neobvyklým otevíráním

Rezvani Beast Alpha má 500 koní a dveře s neobvyklým otevíráním 1

Rezvani Beast je pořádným zvířetem. Jde o lehký sportovní vůz, který vyrábí méně známá kalifornská společnost Rezvani Motors. Ambiciózní firma představila letos na Los Angeles Auto Show svůj nový model Beast Alfa.

Jde o uzavřené kupé, které je protějškem k již k existujícímu roadsteru. Alfa se může pochlubit nejšílenějšími dveřmi, jaké byly v motosportu použity. Dveře „Sidewinder“, jak je výrobce nazývá, se po mírném vysunutí otevírají, respektive posunují nezvykle dopředu. 885 kilogramů vážící šelma je oproti verzi s otevřenou střechou asi o 136 kilogramů těžší, stále však jde o velmi lehký supersport. Na rozdíl od jiných bestií, které byly vyrobeny na platformě Ariel Atom, využívá Alpha podvozek z Lotusu. Vzhledem ke své uzavřené kabině je k dispozici také luxusnější výbava v podobě klimatizace či elektricky ovládaných oken. Všechny verze jsou k dispozici s Apple CarPlay či Android aplikacemi.

Síla pochází z 2,4-litrového, čtyřválcového motoru Honda s turbem. Beast Alpha má 500 koní a z nula na sto zrychluje za 3.2 sekundy. Standardně je k dipozici šestistupňový manuál, v případě zájmu i automatika. K dispozici je i několik technologií na regulaci výkonu či kontrolu trakce.

V případě, že se vám toto zvíře bude zdát příliš krotké, zkuste sáhnout po supersportu s otevřenou střechou. Roadster Beast X s motorem o výkonu až 700 koní zrychluje z 0-100 km/h za 2,5, sekundy z čeho se vám snadno může zatočit hlava. Rezvani Beast Alpha je k dispozici na objednávku za cenu od 200 000 USD.