Strašidelný obraz z eBay. Je prokletý?

Strašidelný obraz z eBay. Je prokletý? 1

,
Mnozí lidé si jistě vzpomenou na různé animované nebo filmové pohádky, kde se na zámcích a hradech vyskytovaly obrazy, které na kolemjdoucí mrkaly, přímo se na ně dívali, případně se na plátně hýbaly.

Možná by se zdálo, že takové obrazy, které ovládly nějaké kouzelné síly v lidském světě ani neexistují, ale skutečně pár takových obrazů existuje i v reálném životě. Potvrdilo to množství svědků, kteří takové tajemné obrazy na vlastní oči viděli.

K takovým obrazem patří i obraz, kteří nese přezdívku – strašidelný obraz z eBay, a podle odborníků patří mezi ty nejděsivější. Chlapec, panenka a ruce z temnoty Historie jednoho z nejpodivnějších obrazů 20. století se začala psát v roce 1972, kdy ho namaloval americký malíř Bill Stoneham. Obraz nazval – The Hands Resist Him, což by se dalo přeložit jako „Ruce mu brání“.

Na obraze je namalován chlapec s přimhouřenýma očima, vedle kterého stojí děsivá panenka. Chlapec i panenka stojí před prosklenými dveřmi, zpoza kterých se za chlapcem z temnoty natahují ruce. Sám Stoneham o tomto obraze řekl: „Ten kluk jsem já. Namaloval jsem ho podle své fotografie, na které jsem měl pět let.

Prosklené dveře znázorňují hranici mezi normálním světem a světem fantazie. Panenka představuje průvodce, která přes tuto hranici chlapce provede. A ruce za sklem představují alternativní životy nebo možnosti.“ Bill Stoneham v té době ještě netušil, že jeho obraz se stane v blízké budoucnosti jedním z nejznámějších strašidelných obrazů světa.

Postavy, které vystupují z plátna Jako první si obraz od Stonehama koupil americký herec John Marley. Po jeho smrti v roce 1984 našel obraz při starém pivovaru v Los Angeles jeden nejmenovaný postarší pár, který ho v roce 2000 nabídl k odkoupení na americké internetové aukční síni eBay.

K obrazu na eBay bylo napsáno i varování od těchto majitelů, že s ním zažili velmi podivuhodné věci. Postavy a ruce na obraze se podle jejich slov v noci z času na čas hýbaly, a někdy prý chlapec s panenkou opustili i samotné plátno, a vyšli z něho do pokoje, v níž byl obraz zavěšen.

 
115

Oba manželé to zažili několikrát, a jak řekli, nikdy jim postavy z obrazu neublížili, a pokaždé se obě postavy na plátno vrátili v momentě, kdy do pokoje vnikly první sluneční paprsky. I díky tomuto popisu dostal obraz přezdívku – strašidelný obraz z eBay.

Autor obrazu je velmi překvapen Poté, co se obraz dostal na eBay, začaly se ozývat různí lidé, kteří tvrdili, že na ně už jen fotka obrazu velmi špatně působí. Komentáře pod nabídkou tohoto obrazu byly velmi zajímavé. Někteří lidé, kteří obraz na eBay viděli a dívali se na něj déle, se začali cítit velmi špatně – točila se jim hlava, cítili se slabí, a pociťovali žaludeční problémy.

Další uváděli, že když obraz na internetu viděli děti, tak se na něj nechtěli ani dívat a raději od monitorů s pláčem utekli. Obraz na eBay nakonec koupila galerie v americkém městě Grand Rapids ve státě Michiganu za 1025 dolarů, která kontaktovala i autora obrazu Billa Stonehama.

Ten nechtěl ani věřit, že by byl jeho obraz strašidelný. Když slyšel, že postavy na obraze se v noci pohybují, a dokonce, že v noci i vystupují z plátna, tak si myslel, že si z něj někdo pořádně vystřelil. Jak se však ukázalo, podivné pohyby na obraze zaznamenala i Michiganská galerie, která později potvrdila, že zemřel majitel této galerie, a o další rok i kritik, který obraz hodnotil.

Zda to bylo způsobeno právě tímto kontroverzním obrazem, je velmi diskutabilní, a galerie to komentovat nechtěla. Bill Stoneham však nakonec sám uznal, že jeho obraz je lze skutečně prokletý, ale proč, tak to neumí ani on sám. V současnosti patří obraz The Hands Resist Him k nejstrašidelnější obrazem na světě.

Potvrzuje to množství svědků, kteří ho viděli na vlastní oči, a cítili se při něm velmi stísněně. Zaznamenat to, jak se postavy na obraze hýbaly, nebo v noci z plátna vystupovali, se zatím nikomu nepodařilo. Jaké temné síly tento obraz ovládají? A může být tento obraz i v reálném životě na nějaké pomyslné hranici mezi skutečným světem a světem fantazie?