NOVAK DJOKOVIČ VYHRÁL WIMBLEDON! JAKÁ BUDE JEHO ODMĚNA?!

NOVAK DJOKOVIČ VYHRÁL WIMBLEDON! JAKÁ BUDE JEHO ODMĚNA?! 1

Srbský tenista Novak Djokovič se stal vítězem dvouhry na grandslamovém turnaji ve Wimbledonu. Po více než čtyř hodinovém pětisetovém zápase (6: 7 (7), 6: 4, 7: 6 (4), 5: 7, 6: 4) zdolal sedminásobného šampiona ze Švýcarska Rogera Federera a už zítra vystřídá na trůnu Španěla Rafaela Nadala.

Vítěznou trofej dvouhry ve Wimbledonu Djokovič získal již podruhé, kdy v roce 2011 zdolal Rafaela Nadala. Celkově má ​​na svém kontě sedm trofejí velké čtyřky. Kromě pozlaceného stříbrného poháru si Djokovič odnášel 1,76 milionu liber a 2000 bodů do světového žebříčku ATP Entry.

Celý zápas se nesl strhujícími výměnami, který nakonec skončil plný radostných emocí na straně Srba. Djokovič se po zápase vyjádřil:

“Gratuluji Rogerovi k skvělému turnaji a k ​​tomu, že byl součástí velkého zápasu. Je to opravdový šampion a příklad úžasného sportovce, mám velkou úctu před celou jeho kariérou.”

Na margo toho Federer ve své řeči uvedl:

“Bylo to fantastické finále. Novak předvedl v rozhodujících momentech skvělé údery, gratuluji mu k výbornému turnaji a druhému vítězství. Ve Wimbledonu jsem si to v posledních dvou týdnech užíval a děkuji všem fanouškům za podporu. Vidíme se o rok.”