Nové Audi S8 Plus: nejsportovnější limuzína všech dob

Nové Audi S8 Plus: nejsportovnější limuzína všech dob 1

Audi se může pochlubit novým špičkovým modelem S8 plus. Nové Audi S8 plus je významným skokem ve výkonu a představuje vrchol sportovnosti v segmentu. S výkonem 445 kW (605 k) a max. rychlostí až do 305 km/h poskytuje ještě lepší jízdní výkony jako model S8.

Jednou ze silných stránek velkého sportovního sedanu je to, že je velmi lehký. Téměř celá karoserie je vyrobena z hliníku a váží pouhých 231 kg – což je nejlepší hodnota z konkurence. Zvučný agregát V8 Biturbo má nyní výkon 445 kW (605 k) a poskytuje max. točivý moment 700 Nm, který může být díky funkci Overboost krátkodobě zvýšen až na 750 Nm. S tímto extra výkonem akceleruje velká limuzína za 3,8 sekundy na rychlost 100 km/h. Max. rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, přičemž ji lze na přání rozšířit až na 305 km/h.

Tyto špičkové hodnoty dosáhly Audi a Quatro GmbH díky spojení svého know-how v oblasti vývoje motorů. Konstrukční modifikace na motoru 4.0 TFSI se dotkly specifické elektronické regulace motoru se zvýšením otáček a přeplňovacího tlaku. Změněné byly sací ventily a vnitřní geometrie turbokompresorů. Enormní síla motoru V8 se přenáší prostřednictvím 8-stupňové automatické převodovka tiptronic na ústrojí pohonu všech čtyř kol quattro se sportovním diferenciálem. Podvozek je vybaven pneumatickým pérováním adaptive air suspension sport a dynamickým řízením.

V Německu se standardně montují 21-palcové disky kol z lehké slitiny, navržené speciálně pro S8 plus s pneumatikami rozměru 275/35 R 21. Keramické brzdy mají kotouče vyztužené uhlíkovými vlákny a antracitově šedé brzdiče s nápisy Audi ceramic. K dispozici je i sportovní výfuková soustava, která dodává modelu S8 plus nezaměnitelný sportovní zvuk.

Pozici nejsportovnějšího top modelu řady A8 demonstruje S8 plus specifickým designem. Sériová spojlerová lišta na víku zavazadlového prostoru je lakovaná v barvě karoserie a na přání může být vyrobena z karbonu. Lamely v bočních otvorech pro vstup vzduchu v nárazníku, kryty vnějších zpětných zrcátek a spojlerové lišty mohou být vyrobeny také z karbonu. Celkový design dotváří tmavě tónovaná zadní skupinové svítilny a lesklý černý difúzorový nástavec v zadním nárazníku s karbonovou obrubou. Dvoutrubková sportovní výfuková soustava je zakončena na každé straně dvěma lesklými černými oválnými koncovkami.

Na masce chladiče a víku zavazadlového prostoru jsou loga S8, na předních blatnících nápisy V8 T. Pro Audi S8 plus je exkluzivně k dispozici lakování s matným efektem Florettsilber. Kromě toho jsou na výběr všechny barvy modelu S8. V Německu se sériově montují reflektory s technologií Matrix LED a dynamickými směrovými světly. Dálkové světlo na každé straně tvoří 25 malých svítících diod LED, které se dají zapínat, vypínat a tlumit podle potřeby. Díky tomu výborně osvětlují cestu, aniž by oslňovaly protijedoucí řidiče.

Interiér modelu S8 plus se vyznačuje rozličnými sportovními detaily, autenticitou materiálů a velkorysou prostorovou nabídkou. Kontrastní stehy v červeném barevném odstínu Arrasrot dekorují černé kožené potahy sedadel a čalounění dveří. Plisovaný pás, rovněž v barvě Arrasrot ve středové ose plochy sedáku a opěradla komfortních sportovních sedadel zvýrazňuje stylovost sportovní limuzíny. Strop kabiny a odkládací police pod zadním oknem jsou potaženy černou alcantarou.

Do horního dekoračního obkladu je vetkané červené kontrastní vlákno, spodní dekorační obklad je z broušeného hliníku. Obklady z černého klavírního laku dekorují páku voliče automatické převodovky tiptronic a středovou konzolu. Charakteristickými prvky interiéru modelů S jsou kruhové přístroje s šedými stupnicemi, bílými ručičkami s dynamickým rozběhem při zapnutém zapalování a logem S8 v otáčkoměru. Pedály a opěrka levé nohy jsou z ušlechtilé oceli; tlačítko pro startování a vypínání motoru má červený prstenec a tří-ramenný sportovní volant dekoruje logo S8.

Audi dodává S8 plus s normálním rozvorem a bohatým sériovým vybavením, které zahrnuje náladové osvětlení, komfortní elektronický klíč se senzorem ovládaným odemykáním víka zavazadlového prostoru, rozšířenou koženou výbavu v interiéru, prvky z alcantary, přitahovače dveří a DVD / CD-měnič. K dispozici je asistenční paket včetně Audi PreSense plus, čtyřzónová automatická klimatizace, systém prostorového ozvučení Bose Surround Sound System a Infotainment systém MMI. Audi S8 plus se začne prodávat koncem listopadu za cenu od 145.200 EUR.