Návod, jak se ulít z práce a dopřát si den volna

Návod, jak se ulít z práce a dopřát si den volna 1

Časy se mění. Zavolat do práce, oznámit, že jste nemocný, a pak se celý den flákat po městě už prostě není možné. Stačí ale pár triků a můžete si bez problémů užít den volna, který jste tak potřebovali.

V první řadě zapomeňte na výmluvy typu „zemřela mi babička“. Předpokládáme, že když už se uchýlíte k vyhledávání takových článků na internetu, je každý ve vašem blízkém okolí pro šéfa už dávno mrtvý.

 
original_post

Pozor na internet
Nezapomínejte, že internet je vaším nepřítelem. Kolikrát už jste slyšeli o někom, koho vyhodili jen pro hloupý status na sociálních sítích (zdravíme bývalou sportovní redaktorku jedné z našich televizi)? Žijeme v době, kdy si cokoliv, co napíšete na internet, může přečíst váš nadřízený. Proto se vyvarujte statusů typu :

„Paráda, konečně den volna, jdu si zapnout telku a pít pivo.“ Pokud vám něco podobného vůbec napadne, pravděpodobně trpíte akutním nedostatkem IQ. Pokud již pociťujete neúprosné nutkání nějaký ten status napsat, zkuste něco jako: „Bože, to je zase den, cítím se, jako by mě přejel parní válec.“ Úplně nejlepší ale bude, když se internetu a zejména sociálním sítím vyhnete úplně.

Nemoc je váš kamarád
Nachlazení už zřejmě jako výmluvu použil každý. Člověk ráno vstane, trochu si ucpe nos a během telefonátu se šéfem hned zní, jakoby trpěl španělskou chřipkou, záškrtu a tyfem dohromady. Na druhý den ale do práce přijde jako znovuzrozený a kolegové hned vědí, že včera se mu prostě jen nechtělo přijít do práce, takže kvůli hořícímu termínu museli oni zůstat v práci až do noci.

Nachlazení tedy vyloučíme. Jaké nemoci nám zbývají? V první řadě si nevybírejte nic exotické, nakolik jste zřejmě od poslední dovolené v Bibione zřejmě za hranice republiky nevylezli. Navíc, malárie či horečka dengue by vás připoutali na lůžko ne na den, ale klidně i na měsíc.

S běžnou chřipkou budete čelit stejným problémům jako při nachlazení, takže ideální volbou je průjem. Říkat před šéfem řídkou a mimořádně častou stolici je sice nepříjemné, druhý den však budete moci bez obav naklusat mezi kolegy, i když na oběd si raději dejte jen suchary a vývar.

 
outdoorskatingparty

Co když se vám už nechce pracovat?
Pokud máte již plné kecky kolegů , šéfa, nefungujícího kávovaru, nebo toho, že si na záchodě nemůžete odsedět svou půlhodinku hraním si na telefonu, recept je jednoduchý: rodinné důvody. Pamatujete si ještě na omluvenky, které vám rodiče psali do školy? Když vás chtěli vzít na výlet, prostě se do slovníčku napsali dvě kouzelná slůvka „rodinné důvody“ a bylo.

Totéž funguje i v práci, samozřejmě jen v případě, že to nevyužíváte příliš často. Třikrát až čtyřikrát do roka se můžete vymluvit například na to, že vašemu dítěti se udělalo ve škole špatně a musíte pro něj jít. Nemáte děti? Nevadí. Stačí dodržet tři základní podmínky.

1. ​​Záležitost je dostatečně důležitá na to, abyste museli odejít.
2. Přímo se vás dotýká.
3. Šéf se dokáže vcítit do vaší kůže.

Chcete příklad? Právě jste dotelefonovali se sousedy, kteří tvrdí, že vám v bytě prasklo vodovodní potrubí a musíte ihned odejít. Málo dramatické? Sousedé si stěžovali na podivný zápach, zřejmě vám uniká plyn. Každý ví, že tyto situace se stávají a nikdo vám v odchodu domů nebude bránit.

Vždyť vám přece může celá domácnost vyletět do vzduchu, ne? Pokud ale náhodou máte šéfa, který vás ani v tomto případě domů nepustí, zvažte odchod ze zaměstnání. Nebo mu začněte s železnou pravidelností chystat žertíky, za které vás nebude moci vinit. Ale o tom někdy příště.