NOVÝ LEVEL LATTE ART! MOTIV SI DO PĚNY VYTLAČÍTE JAKO NA PAPÍR

NOVÝ LEVEL LATTE ART! MOTIV SI DO PĚNY VYTLAČÍTE JAKO NA PAPÍR 1

Na americkém a kanadském trhu se objevil nový typ tiskárny. Nevyužívá dosud známé druhy náplní, ale přírodní extrakt z kávových zrn. Jejím úkolem je totiž vytisknout obrázky a texty do zpěněného mléka vaší kávy.

Představte si, že barman  vám připraví prvotřídní kapucino s mléčnou pěnou a navrch nakreslí obrázek. To však není nic neobvyklého. Nyní si představte, že stejnou kávu vloží na podstavec speciálního přístroje, párkrát klikne na dotykový displej a o 10 sekund máte v pěně vyobrazenou například vaši podobu nebo přání pěkného dne. Právě takové kouzla s kávou dokáže přístroj s názvem Ripple Maker, který vyvinula firma Steam CC. Dostupný je zatím jen ve dvou zemích, ale tvůrci už nyní dostávají nabídky k prodeji iz dalších částí světa.

Jako první ho otestovali pasažéři letecké společnosti Lufthansa. Kávová tiskárna okamžitě zaznamenala velký úspěch a postupně se stala součástí podniků po celém New Yorku. Odtud byl už jen krůček k dobytí kaváren napříč Spojenými státy i Kanadou.

Ripple Maker spojuje technologii 3D tiskáren s mechanismem inkoustových tiskáren, přičemž využívá speciální Ripple Pods. Jde o náplně s kávovým extraktem, který tvoří kombinace druhů Arabica a Robusta. Přístroj dokáže rozeznat šálek ledajaké velikosti a vytisknout do ní vybraný motiv. Ten přitom může pocházet z jeho knihovny nebo do něj zákazník pošle zvolenou grafiku prostřednictvím speciální aplikace či webové stránky. Tiskárna je totiž neustále připojená na wifi síť, aby byla zákazníkům okamžitě k dispozici.

Pokud toužíte mít takovou kouzelnou hračku u vás doma, musíme vás zklamat. Dostupná je pouze pro kavárny, hotely či jiné podniky nabízející kávu. Cena Ripple Makera je v současnosti stanovena na 1299 amerických dolarů a každoměsíční servis stojí podnik dalších 85 dolarů.