7 znaků, kdy je čas změnit práci

7 znaků, kdy je čas změnit práci 1

Těžký den v kanceláři vás může znechutit, nadáváte, že byste nejraději odešli jinam. Takové stavy, nepříjemný šéf a nedělní večery plné strachu, které vedou až k monotónním pondělním ranám.

Je vaše práce opravdu hrozná, nebo prostě přeháníte kvůli běžnému pracovnímu stresu a situacím? Pomocí těchto tipů od kariérních poradců zjistíte, kdy byste se měli začít poohlížet po jiné práci.

Váš šéf neví, co chcete

Než uděláte něco drastické, poraďte se se svým nadřízeným, říká Ryan Kahn, kariérní trenér. Pokud je to už rok a nejste blíže svým snům, podělte se o své naděje o své budoucnosti ve společnosti, o svých dlouhodobých kariérních plánech a starostech nebo obavách.

Pokud šéf odpoví: „Chceme vám pomoci růst a posunout vás směrem k vašim cílům“ a budou vás pověřovat úkoly, které vám dávají šanci na postup, dejte změně ještě šanci.

„Váš přímý nadřízený má často velký vliv na vaši kariéru,“ říká Julie Cohen, kariérní trenérka a autorka knihy 7 klíčů k rovnováze v pracovním a soukromém životě. Vaše neustále vynechávání na důležitých akcích může být také známkou toho, že váš zaměstnavatel není váš největší fanoušek.

1517266

Všechno jiné zní lépe, než to, co děláte

Když i mizerná práce tvého kámoše se ti zdá přitažlivější než tvoje, pak potřebuješ změnu, říká Kahn. Někteří lidé dosáhnou bodu, kdy by nejraději dělali něco jiného, ​​než je jejich současná práce.

Je to znamení, že nejsou šťastní a měli by začít zkoumat jiné možnosti, aby mohli dělat něco skutečně zajímavé a nejen to, co přijde.

Polevili jste

Obvykle jste dříč. Přicházíte brzy a odcházíte pozdě, ale v poslední době nemáte motivaci a dokonce pochybujete o tom, co děláte. A na vaší práci to jde vidět. To, že polevíte může být projevem, že vás vaše práce jednoduše nezajímá, říká Cohen.

A můžete být typ člověka, který potřebuje práci, která ho baví nebo inspiruje, říká. Pokud chcete, aby vás vaše práce bavila, podívejte se na práci v jiných organizacích. Co dělají? Stojí za to? Jaká je firemní kultura? Zvedněte svůj výkon připojením se do této skupiny, abyste měli opět dobrý pocit.

67-30094-deprese-frustrace-spatna-nalada-ilustracni-foto

Nevyužívají své dovednosti

Máte příležitosti a jste profík. Ale pokud dovednosti, které máte, nejsou součástí vaší práce, je to problém. „Opřete se o své silné stránky,“ říká Kahn.

„Budete šťastnější a úspěšnější v práci.“ Pokud jste rozený vůdce, ale vaše práce do značné míry spočívá v samostatné práci, na pracovišti nezazáříte. Pokud jste vynikající spisovatel, ale v práci jen píšete e-maily od 9-té do 5-té, vaše schopnosti zůstanou skryté.

A pokud vaše současné povinnosti v práci nejsou vaší silnou stránkou, určitě existuje kandidát, který by tam mohl dělat vaši práci lépe. Pro svou bezpečnost a spokojenost si hledejte práci, kde můžete uplatnit své dovednosti.

Vaše práce není prospěšná

Kariéra je více než jen věc, která přináší chléb na stůl, abyste nakrmili děti. Vaše pozice vás může pohánět k novým úspěchům. Ale možná jste už přerostly práci, takže už vám nepomáhá získat nové poznatky, rozvíjet nové dovednosti nebo nenabízí nové zkušenosti, říká Lea McLeod, firemní a kariérní trenér.

Pracovní místa jsou často dočasné, a to je v pořádku. Vyhodnoťte, jestli vás vaše pozice stále obohacuje jako profesionála, říká. Je vaše současné zaměstnání přípravou pro budoucnost nebo již jste připraveni posunout se o úroveň výš? Pak jste dostali to, co potřebujete a je čas jít dál.

dodetailu140299682

Nudíte se. Opravdu, ale opravdu se nudíte

Mnoho lidí si myslí, že nenávidí svou práci, ale svou práci nemusíte milovat, aby byla dobrou volbou, říká McLeod. Můžete být spokojeni, pokud se vedle dřiny sem-tam nudíte, pokud vedoucí nezpochybňují, že vám práce poskytuje možnost dělat jiné věci, na kterých záleží, říká Cohen.

Možná, že vaše práce je lukrativní a dává vám finanční prostředky, abyste mohli odejít do předčasného důchodu a žít pohodlně. Nebo vám pevný pracovní doba od 8. do 16. umožňuje trávit čas ve večerních hodinách dobrovolně, s rodinou nebo s přáteli. Pokud je vaše práce nudná bez výhod, nestojí za to se jí držet.

Jste spokojeni na méně než 70 procent

Věci nikdy nebudou dokonalé, ale je velmi důležité mít více pozitiv než negativ na svém seznamu pro a proti, říká McLeod. Zapište si všechny vlastnosti ideální práce. Položte si otázky:

„Chci pracovat na vlastní pěst nebo v týmu?

Chci pracovat na velkých strategických úkolech nebo na malých věcech?“

Jen velmi málo lidí má zaměstnání, které jim dává 90 procent toho, co chtějí. Ale pokud váš současný džob má 70 až 80 procent z klíčových vlastností, máte docela solidní místo, říká McLeod. Zaškrtli jste pouze polovinu položek na seznamu práce snů? Pokračujte v hledání nové pozice.