Oppo PM-3: nejlepší magneto-planární sluchátka do terénu?

Oppo PM-3: nejlepší magneto-planární sluchátka do terénu? 1

OPPO PM-3 jsou neobvyklá sluchátka. Poskytují jedinečný, přirozený zvuk, který nabízejí pouze mnohem dražší modely. První testy na zahraničních portálech odhalily, že jde o cenově nejdostupnější a přitom nejkvalitnější magneto-planární sluchátka na světě.

Jde o první magneto-planární sluchátka určená pro venkovní použití. Mají uzavřenou konstrukci a jedinečný vlastní styl. Jsou přenosné a velmi pohodlné. Jsou sice větší, ale ne do takové míry, aby vám jejich rozměry překážely při jejich nošení venku. Košíky příliš nevyčnívají, ale nejsou ani ploché jako čelenka.

OPPO PM-3 mají mušle z broušeného hliníku a robustní náušníky z černé koženky. Jejich vzhled sice není příliš mladistvý, ale spíše neutrální a konzervativní. S přihlédnutím na cenu by se dalo očekávat, že budou vyrobeny z luxusních materiálů. Opak je však pravda. Drahé materiály se nacházejí pouze tam, kde si jich nejdříve všimnete, zatímco hlavní rám je vyroben z plastu. Nenajdete na nich ani pravou kůži.

Na druhé straně může syntetická kůže vaše uši trochu ohřát a vůbec není nepohodlná. Pohodlí je jednou ze silných stránek sluchátek OPPO PM-3. Polštářky na náušníky jsou velmi odolné a to i přesto, že jsou vyrobeny ze syntetické kůže. Kromě toho jsou měkké a nelepí se jako v případě levnějších sluchátek z falešné kůže. I po konstrukční stránce jsou tyto sluchátka výborné. Rozložení hmotnosti a přítlaku je naprosto perfektní. Výsledek? Můžete je nosit po celý den, aniž vám jakýmkoli způsobem překážely nebo vás unavovaly.

Kabel je odnímatelný a v balení se nacházejí rovnou čtyři kusy. Ano, čtyři kusy! Jedním z nich je 3-metrový kabel, pro použití doma, zbylé tři jsou přenosné. Dva přenosné kabely dlouhé 1,2 metrů jsou určeny pro zařízení iPhone a Android. Mají i dálkové ovládání. Rozdíl mezi nimi je takový, že kabel pro iPhone má tři tlačítka, zatímco verze pro Android pouze jedno. Čtvrtý kabel nemá dálkový ovladač vůbec.

Sluchátka výtečně izolují okolní zvuk a aktivně jej potlačují. Jsou proto vhodné i do veřejné dopravy. Jejich zvuk je neuvěřitelně přirozený a překonává dokonce i model Sennheiser Momentum 2.0. Nechybí basy, ale není jich tu hodně. Spíše se zde klade důraz na nižší středy. Přirozený hlas zní neuvěřitelně dobře, střední pásmo je velmi dobře vykreslené. Sluchátka OPPO PM-3 nemají ani pozoruhodně širokou zvukovou škálu, jak by se dalo od uzavřených sluchátek očekávat. Středy zde vystupují zcela do popředí.

To, čím tato sluchátka zaujmou, je velmi soudržný zvuk s jasnými konturami. Vděčí za to zejména magneto-planárních technologii. Na rozdíl od mnoha jiných sluchátek se nedostávají do popředí ani výšky. Na první poslech se proto může zdát, že sluchátka OPPO PM-3 znějí trochu obyčejně. Ale při pozornějším poslechu je jejich zvuk opravdu velmi kvalitní. A co basy? Jejich hloubka je vynikající, ale kvůli izolaci jejich netřeba velmi zvýrazňovat. Vše zní jaksi vyrovnaně a přirozeně. Pokud přesto chcete sluchátka s intenzivní basovou složkou, hledejte jinde.

OPPO PM-3 jsou jedny z nejlepších sluchátek, jaké byly kdy vyrobeny. Nabízejí pohodlí, kvalitní zvuk a dobře izolují okolní ruch. Pokud byste si chtěli připlatit za ještě lepší zvuk, zkuste AKG Q701. Tato sluchátka si však do ulic nevezmete a ani aktivně nepotlačují okolní hluk. Sluchátka OPPO PM-3 jsou v nabídce za cenu kolem 500 EUR prostě fantastické.