Obrovská podzemní pyramida na Aljašce  

Obrovská podzemní pyramida na Aljašce   1

Podle bývalého amerického vojáka Douglase Mutschler se má na Aljašce nacházet obrovská podzemní pyramida. O její existenci se v krátké zprávě zmínila i místní televize, ale už na druhý den o této reportáži nikdo nic nevěděl. Přes množství diváků, kteří zprávu zachytili, o pyramidě se už nikde nemluví, a nastalo úplné mediální ticho. Pokouší se americká vláda před světem utajit fantastický objev na Aljašce?

alaskanpyramid60001

Zpráva, která se ztratila

V listopadu roku 1992 uvedla aljašská televizní stanice ve městě Channel 13 ve večerních zprávách informaci, že rozsáhlé geologické výzkumy odhalily v podzemí obrovskou pyramidu. Pyramida měla být ukryta 150 metrů pod povrchem, a prý má sahat až do hloubky 750 metrů. Vysoká by tedy měla být kolem 600 metrů, a patřila by k největší dosud objevené pyramidě na naší planetě.

Zprávu v televizi zachytil i Douglas Mutschler spolu se svou 39-člennou posádkou z jednotky Fort Richardson na Aljašce. Všichni byli touto zprávou velmi překvapeni, a čekali na další informace. Douglas Mutschler se druhý den vybral do televize Channel 13 ve městě Anchorage, a chtěl požádat o kopii této úžasné zprávy.

Vedení televize mu však řeklo, že taková zpráva se v jejich televizi nikdy neodvysílala.Když však z televize odcházel, zastavil ho technik ze studia, který mu potvrdil, že reportáž o této pyramidě se opravdu v televizi vysílala, ale ihned po jejím zveřejnění přišel příkaz všechno vymazat.

nsa-domestic-surveillance-abuse

Douglas Mutschler se proto nevzdal a začal pátrat po dalších informacích o obrovské aljašské pyramidě. Pátrání po „neexistující“ pyramidě se Douglas Mutschler dostal o rok později až do Fort Meade v Marylandu. Právě zde se totiž nachází centrum Národní bezpečnostní agentury, známé pod zkratkou NSA, kde se uchovávají všechny důležité a tajné informace.

Chtěl se nějakým způsobem dostat k dalším informacím, a když se nakonec i dostal do jednoho z archivů pod záminkou nalezení údajů o archeologických nalezištích na Aljašce, byl mu přístup k těmto dokumentům znemožněn, protože se zjistilo, co vlastně hledá.

Jeho další dlouholeté pátrání bylo marné, a nakonec vyzkoušel poslední možnost.

O aljašské pyramidě informoval americkou investigativní novinářku Lindu Moulton Howe. Té do mailu ze dne 22. června 2012 napsal toto: „Jmenuji se Douglas A. Mutschler CW2 (praporčík) v důchodu a během své vojenské služby na Aljašce jsem byl informován o pyramidě pod povrchem. Existují další informace o tomto tématu, se kterou jsem se setkal v roce 1992.

7d9c79f4c2bf81d95eb480d4dc7ed6136764bdb8

 

Zkoušel jsem tuto informaci posunout ostatním, ale nedostal jsem žádnou reakci. Mohu vás ujistit, že to, co říkám je pravda a myslím, že tato informace je utajována naší vládou, protože zpráva z médií byla odstraněna okamžitě druhý den po tom, co jsem ji zaregistroval. … Řeknu vám celý příběh, pokud vás to zajímá.“

I Linda Howe byla ze začátku k tvrzením bývalého vojáka velmi skeptická. Po ověření jeho totožnosti, a získání dalších informací o utajené zprávě v aljašské televizi, začala také pátrat po obrovské podzemní pyramidě. Jak zjistila, pyramidu bylo vidět i na fotografických mapách společnosti Google, a ihned jí byl podezřelý čtvercový útvar uprostřed aljašské divočiny.

Linda Howe si nakonec najala leteckého fotografa Franka Flavina, aby společně v helikoptéře uvedenou lokalitu prozkoumali. V dané oblasti se jim však nepodařilo najít čtvercový útvar, který byl vidět na mapě Google, ale jen určitou oblast, kde byla řidší vegetace jako jinde v okolí. Když chtěla Linda Howe zjistit přesné souřadnice místa, kde se měla pyramida nacházet na mapě od Google už našla jen rozmazané místo.

Aljašský trojúhelník

Linda Howe se však dostala k dalším informacím, které se týkaly místa, kde by měla být ukryta aljašská pyramida. Pyramida by se totiž měla nacházet v centru takzvaného aljašského trojúhelníku, který je místem častých pozorování UFO a dalších nevysvětlitelných jevů. Aljašský trojúhelník se rozprostírá mezi městy Juneau, Anchorage a Barrow, a je známý tím, že se tu ztrácejí letadla i lidé.

Farewell, Alaska

Zajímavou zprávu dostala Linda Howe i od současného pilota společnosti Alaska Airlines, který nechtěl být z pochopitelných důvodů jmenován. Ten jí v mailu napsal, že v minulosti pracoval pro Letectvo Spojených států amerických – USAF, a během celé své vojenské kariéry přistál na nejpodivnější místě právě na malém letišti na Aljašce s názvem Farewell Airport.

Toto letiště však nepatřilo armádě, ale na starosti ji měl CAA CAA a později Federální úřad pro letectví FAA. Letištní dráha je dlouhá 1514 metrů a nachází se asi 112 kilometrů od lokality, kde by měla být v podzemí aljašská pyramida.Ani tento pilot si však nedovedl vysvětlit, proč někdo postavil letiště v aljašské tundře, když nejbližší město McGrath bylo od tohoto letiště vzdálené až 100 kilometrů.

A poslední zajímavý mail dostala Linda Howe od Bruce L. Pearsona z New Jersey, jehož otec pracoval ve společnosti Western Electric.“Můj otec říkal, že se na Aljašce v podzemí nachází neznámá technologie a obrovský zdroj energie. Pracoval tam tři roky, ale celý projekt byl přísně tajný.

seg_cross-section-1024x768

 

Zařízení, které je v podzemí ukryto nebylo vyrobeno lidmi. Je to nějaký generátor energie starý tisíce let vyrobený z kamene, stejně jako pyramidy. Nikdo neví odkud se to vzalo, kdo to vyrobil, ale může to vyrobit dostatek energie k zásobování celého západu, Aljašky a zřejmě celé Kanady.“

Americká novinářka Linda Howe se celou záležitostí stále zabývá, a celý příběh se stále více zamotává. Může se tedy na Aljašce v podzemí nacházet obrovská pyramida, která nebyla postavena lidmi? Může jít o nějaký mimozemský zdroj energie? A může mít tato utajovaná pyramida něco společného s jiným projektem známým pod názvem HAARP – HAARP, který je také umístěn na Aljašce ?