Nejkrásnější japonské zahrady

Nejkrásnější japonské zahrady 1

Zahradní design představuje významnou japonskou uměleckou formu, která se vyvíjí už více jak tisíciletí. Zahrady mají řadu různých stylů s různým účelem. Patří k nim zahrady určené k procházení se, které byly vytvořeny pro rekreaci pánů v období edo, nebo zahrady s kamennými prvky pro zenové mnichy a náboženské účely. Skvělé zahrady naleznete po celém Japonsku, přičemž mnoho je jich především v bývalé metropoli Kjótu. Zde uvádíme přehled nejkrásnějších zahrad v Japonsku.  

 

Kenroku-en

Zahrada Kenroku-en zbudovaná ve městě Kanazawa pro radost někdejších feudálních pánů působí jako sbírka několika nádherných zahrad. Zahrnuje řadu jezírek, potoků, kopců, hájků, květinových zahrádek a několik pavilonů a čajoven.

 

Muzeum umění Adachi

Pečlivě udržovaná a relativně nedávno vytvořená zahrada v Muzeu umění Adachi nedaleko města Macue působí téměř surrealisticky. Také zdejší sbírka japonských obrazů je vynikající. 

 

Císařská vila Kacura

Zahrada k procházkám u Císařské vily Kacura v západním Kjótu patří k prvním a nejlepším svého druhu. Je nutné mít rezervaci předem.

 

Kokedera/Saihódži

Mechem pokrytá zahrada Kokedera („Mechový chrám“, také Saihódži) v Kjótu patří k nejuznávanějším v zemi. Abyste si ji mohli prohlédnout, je nutné mít rezervaci předem (emailem) a zúčastnit se lekce opisování súter.

 

Ritsurin Koen

Ritsurin Koen ve městě Takamacu, rekreační zahrada někdejších místních pánů, je jednou z nejkrásnějších zahrad určených k procházkám. Zahrnuje jezírka, čajové pavilony a stezky.

 

Rjóandži

Chrám Rjóandži v Kjótu nabízí kamenné zahrady patřící k nejslavnějším v Japonsku. Snažte se sem přijít o víkendech časně ráno nebo k večeru, abyste se vyhnuli největším davům.

 

Kóraku-en

Kóraku-en je další skvělá zahrada určená k procházkám. Nachází se u hradu Okakama, jehož někdejší obyvatelé ji používali k zábavě hostů i sebe.

 

Daitoku-ji

Chrám Daitoku-ji je ideální destinace pro ty, kdo se zajímají o zenové zahrady. Daitoku-ji v Kjótu se skládá z asi dvou desítek podchrámů a nabízí mnoho rozmanitých skvělých zahrad.

 

Sankei-en

Sankei-en v Jokohamě je nejlepší zahrada v oblasti Velkého Tokia. Nabízí centrální jezírko a řadu historických budov, které sem byly přestěhovány z celého Japonska.

 

Bjódóin

Bjódóin ve městě Udži je nejlepší dochovaný příklad typu „zahrada čisté země“ a zdejší vážená Fénixova síň se objevuje na desetijenové minci. Poblíž stojí jedinečné muzeum s chrámovými poklady.

Kam se podívat v Japonsku