OMNIA BUSINESS CENTER V BRATISLAVĚ NABÍDNE KROMĚ KANCELÁŘÍ I BYTOVÉ JEDNOTKY

OMNIA BUSINESS CENTER V BRATISLAVĚ NABÍDNE KROMĚ KANCELÁŘÍ I BYTOVÉ JEDNOTKY 1

V Ružinově už co nevidět přibude komplex nových obytných prostor. Restart ohlašuje Omnia Business Center, které prosazuje změnu projektu dobrozdání ještě před více než pěti lety. Kromě původně plánovaných kanceláří by tu měli  nově přibýt i bytové jednotky.

Centrum by mělo vzniknout v bývalém bratislavském výrobním Ústavu textilní techniky a projekt nového komplexu byl představen v roce 2012. Jde o čtyři šestipodlažní budovy, kde mělo být k dispozici 25 000 metrů čtverečních kancelářské plochy s třípodlažní podzemním parkovištěm o kapacitě 657 míst. Rozpočet projektu byl vyčíslen na 45 milionů eur a začátek výstavby byl naplánován na rok 2013.

Dnes můžeme zhodnotit, že komplex měl být otevřen už před třemi lety, ale stavět se nezačalo. Následovalo neustále odkládání prací, až nakonec došlo na žádost o změnu projektu. Nejnověji by v komplexu měly přibýt i byty a to na dvou nejvyšších patrech ve všech budovách. To znamená, že dohromady můžeme hovořit až o 64 nových bytových jednotkách. Změny se však dotkly i parkovací plochy a počet míst se o něco snížil.

O konečné podobě možného výsledku se zatím můžeme jen domnívat, nakolik začátek stavebních prací je však také prozatím stále sporný.