Volvo S90 Excellence: výjimečný sedan pronejnáročnější

Volvo S90 Excellence: výjimečný sedan pronejnáročnější 1

Volvo představilo vrcholnou verzi svého sedanu S90 Excellence. Očekává se, že automobil nejvyšší třídy, podobně jako SUV XC90 Excellence, představené v březnu, si budou kupovat pouze ti nejnáročnější.

Automobilka doufá, že se novinka bude dobře prodávat zejména v Číně, kde se bude taktéž i vyrábět. Toto sdělení je definitivní, čehož důsledkem bude export z daleké Číny nejen do Spojených států, ale i do celého světa.

První věc, kterou si všimnete, je, že designéři odstranili sedadlo spolujezdce a nahradil ho tím, co Volvo nazývá Lounge Console. Jde o pracovní a zábavní centrum, jehož součástí je i šikovný odkládací prostor na boty. Druhá věc, kterou si všimnete, je fakt, že v kabině byly použity výhradně vysoce kvalitní materiály. Kromě toho se zde nachází nespočet doplňků včetně skládacích stolů, chladničky a skleněných držáků na nápoje z ručně vyráběného křišťálového skla.

Jediným pohonným ústrojím bude 8-válcový plug-in hybrid, jehož mohutný výkon na úrovni 410 koňských sil už stihl ověřit čas. Očekává se, že cena za automobil se vyšplhá až na 100 000 USD, což je cena, za kterou se prodává SUV XC90 Excellence.