Oris Big Crown Pro Pilot Altimeter: první mechanické hodinky s výškoměrem

Oris Big Crown Pro Pilot Altimeter: první mechanické hodinky s výškoměrem 1

Oris na výstavě v Basileji v roce 2014 potěšil všechny příznivce značky představením in-house strojku Caliber 110, umístěném v novém vodotěsném modelu Aquis Depth Gauge. Jak již název napovídá, jednalo se o model určený do vodních hloubek. Společnost zaznamenala úspěch, a proto se rozhodla dobít další prostředí a to oblohu.

V případě nových Oris Big Crown Pro Pilot Altimeter, se bude jednat o první automatické hodinky s mechanickým výškoměrem. Ať už jste pilot nebo jen máte rádi horskou turistiku, tato komplikace vás jistě potěší.

Celé to funguje na principu měření atmosférického tlaku, který následně promítá údaje na vnitřní lunetě ciferníku. Oris Big Crown Pro Pilot Altimeter bude vyráběn v královských a imperiálních jednotkách podle trhu na kterém se budou prodávat.

Samotné ovládání je o něco složitější, na pozici „4“ se nachází tlačítko ovládání výškoměru. Je nutné ho odšroubovat a dát do druhé pozice. Tlačítko slouží ke spuštění výškoměru a také na jeho kalibraci. Žlutý indikátor na vnitřní stupnici ukazuje současnou výšku a červený aktuální naměřený tlak. Na základě toho se provádí přepočet. Model je vodotěsný do 100 M takže při kontaktu s vodou je nutné tlačítko zašroubovat. Po dlouhém čase se jedná o skutečně zajímavé hodinky.

Oris Big Crown Pro Pilot Altimeter

Vlastnosti: pouzdro z oceli, voděodolnost 100 m, průměr 47 mm, mechanický strojek cal 730 (Sellita sw 220) barometr má vlastní nezávislý mechanismus, 28.800 vibraci za hodinu, 48 hodinová rezerva chodu, funkce: výškoměr, mezinárodní záruka 2 roky, ocelový náramek / textil nylonový řemínek, ceny se budou pohybovat na hranici 3.490 €