Pět památníků hudebních legend

Pět památníků hudebních legend 1

Pokud byste se chtěli vydat na pouť za oblíbenými hudebními legendami, zde Vám předkládáme pět míst, kde jim můžete vzdát svůj hold.  

 

Lennonova zeď, Praha, ČR  

Obrýlený bojovník za mír byl za totalitního režimu inspirací pro mnoho Čechů.  Když zemřel, mladí lidé z Prahy pomalovali zeď obrázky a popsali slovy vzdávajícími mu hold. A tajné policii se i přes všechny snahy nepodařilo dění u zdi zastavit.    

 

Hrob Jima Morrisona, hřbitov Père Lachaise, Paříž, Francie    

Legendární zpěvák skupiny The Doors zemřel jako pravá rocková hvězda v pařížské čtvrti Marais už před několika desetiletími. Každoroční poutě k jeho hrobu na Cimetière du Père Lachaise však nikdy neustaly.  

 

Popel Freddie Mercuryho, Ženevské jezero, Švýcarsko  

Jeden z největších showmanů historie si přál speciálně místo posledního odpočinku ve vodách. Po smrti byl popel rozptýlen na břehu jeho milovaného Ženevského jezera ve Švýcarsku.

 

Hrob Billie Holiday, Bronx, New York, USA   

Jazzová zpěvačka inspirovala generaci rockových, bluesových a jazzových zpěváků. Skupina  U2 ji nazvala „andělem z Harlemu“, její hrob se však nachází v jiném newyorském obvodu.

A pokud Vás Bronx neláká, naleznete v New Yorku také další hudební památníky: Joey Ramone Place v East Village nebo Bob Marley Boulevard v Brooklynu.) 

 

Dům Elvise Presleyho, Graceland, Memphis, USA  

Rozsáhlé sídlo Krále je rovněž místem jeho posledního odpočinku. Paul Simon zpíval o cestě do Graceland za hledáním spásy, pro cestovatele je to však místo spojené s duší rock ‚n‘ rollu.