Platit či neplatit? Má muž „zatáhnout“ rande?

Platit či neplatit? Má muž "zatáhnout" rande? 1

Užíváte si rande u drinku, pochutnáváte si se slečnou na dobré večeři a najednou se zjeví účet.

Co dělat?

Chlapi, vzbuďte se, už dávno nežijeme ve společnosti, kde rande platí vždy muž. Určitě to znáte. I ta nejlepší společná večeře končí účtem. Co teď? Zaplatit?

50cdf1f4bdbb529843330800-15532

Feministky

bijí na poplach, prý ony si umí zaplatit za sebe i samy, však přece ženy také pracují a nemusí se spoléhat na muže. Jiné slečny se pyšní, že je si žádný muž nekoupí. Je to pravda? Nebo nakonec každá potají ocení galantnost mužské peněženky? Je třeba uznat, že moderní doba zasadila galantnosti tvrdý úder – vždyť už i dveře se otevírají na fotobuňku.

Nová generace

Až 59% dotázaných souhlasí, že rande by měl zacvakat muž. Alespoň tak tvrdí výzkum společností LearnVest a TD Ameritrade, které se na názor ptaly dva tisíce mužů a žen.Pokud však rozdělili dotázané generačně, vznikl zajímavý rozdíl.

Mladí ve věku 18 – 23 s galantností muže souhlasili pouze v počtu 50%. Ale 71% lidí ve věku 67 – 82 žije ještě v dobách rytíře ve stříbrné zbroji (a se zlatou peněženkou).

Bosworth-zbroj

 

Jde tedy o výrazně klesající trend názoru, že za rande by měl platit muž. Kdo zve, ten zve. Z výzkumu vzešel ještě zajímavější výsledek. Až 42% tvrdí, že platí ten, kdo zve – tedy ten, kdo si rande vyžádal a partnera či partnerku „vytáhl“ ven. Iniciativa rovná se účet.

Počet se opravdu zmenšuje.

Na Chapman University si vzali do vzorku 17 000 žen. Zeptali se jich, jestli očekávají od muže, že zaplatí. Až 44% se vyjádřilo negativně! Připravte se na to, že se dáma rozhodne postavit na hlavu a zatáhnout za sebe.Někdy to však představuje i jistý způsob, jak vyjádří odmítnutí – pokud se již během prvního rande rozhodla, zhatí vám roli dominantního samce.

Když hodně je hodně.

Muž by za první rande podle tradiční galantnosti zaplatit měl. To ovšem neznamená nechat v restauraci čtyřmístný účet. Přílišný obnos za první rande může dámě navodit dojem, že si ji chcete koupit. Postavíte ji do velmi nepohodlné pozice, čímž si to jen zkazíte. První rande by mělo zůstat v jistých mezích, třeba i skromnějších.

183473-top_foto1-teakq

Proč vůbec?

Zaplatit za první rande není jen galantnost, ba by ani neměla ukázat vaši solventnost. Prezentujete tak svou odpovědnost a stabilitu. Nedělá vám problém vyřešit takový problém, jako se automaticky jako první chopit účtu., Neošíváte se a jdete na věc.

Slečna nebezpečná

Existují dvě jednoduchá pravidla, když víte, že se ji vyplatí poslat k čertu. Každá je srozuměna s tím, že poprvé by měl platit muž (pokud tvrdě netrvá na tom, že se rozdělíte), ale pokud si objedná láhev nejdražšího chlastu, můžete si ji rovnou mazat z kontaktů. Druhé pravidlo se týká čísla magické trojky – pokud nenavrhne rozdělit či přispět ani na třetím rande, neudělá to nikdy. Až 64% mužů věří, že po pár setkáních by dáma mohla začít pomáhat s účtem. Přece jen – platit stále … to věru nikomu nevoní.