Po hustém obočí přicházejí výrazné řasy

Po hustém obočí přicházejí výrazné řasy 1

Pinterest představil inspirace pro rok 2018.

Webová stránka Pinterest, na níž denně hledají inspiraci miliony lidí, vydala předpověď trendů pro příští kalendářní rok. Na základě nárůstu vyhledávaných obrázků, fotografií, tipů a návodů odhalila, jaké budou předpokládané trendy v cestování, gastronomii, módě, v bytovém designu i kosmetice. Poznejte s námi nejvýraznější novinky v oblasti líčení.

Přirozená barva líčení a tónování

Nejžhavějším trendem v líčení je rozšíření barevné škály krycího make-upu. Vyhledávání výrazu Complexion matching čili tónování pleti stouplo loni o neuvěřitelných 378 procent. Trend, který se již delší dobu dá sledovat na sociálních sítích a vlog různých odbornic na líčení, našel své místo iu prodejců.

Dosáhnout přirozené líčení s jedinným make-upem je téměř nemožné a kosmetické firmy proto nejnovější přinášejí rozšířené palety. Konečně!

Výrazné řasy

Po letošní posedlosti výrazným obočím se pozornost žen sjíždí asi o centimetr níže. Pinterest zaznamenal až 152 procentní nárůst vyhledávání hesel souvisejících s řasami. Uživatelé a uživatelky hledají rady, jak si nalíčit nádherné husté řasy, ale i tipy na péči o řasenku.

Oči jako neony

Pokud jste si tento rok koupili velkou paletu kouřových očních stínů, pravděpodobně vám vydrží o něco déle, než jste čekali. Trendem příštího roku budou totiž výrazné, jasné až neonové barvy. Oči se jasnými barvami budou v roce 2018 nejen stínovat, ale i lemovat a zvýrazňovat hutnými bloky.

Pixie zůstává v kurzu

Účesem roku zůstává pixie. Krátký a poměrně extravagantní střih vlasů, při kterém je jedna část hlavy výrazně vystříhání, je hitem i pro příští rok. Vyhledávání inspirací tímto účesem stouply až o 130 procent.

Geometrie na nehtech

Jelikož v roce 2017 stoupl zájem o vyhledávání geometrických nehtů o 83 procent, dá se předpokládat, že tento způsob úpravy nehtů bude novým trendům. Pásky, tečky, čtverce, využívání efektu zrcadlení nebo negativu, stejně jako černobílá kombinace nás budou provázet celý rok.