Po hustém obočí přicházejí výrazné řasy

Pinterest představil inspirace pro rok 2018.

Webová stránka Pinterest, na níž denně hledají inspiraci miliony lidí, vydala předpověď trendů pro příští kalendářní rok. Na základě nárůstu vyhledávaných obrázků, fotografií, tipů a návodů odhalila, jaké budou předpokládané trendy v cestování, gastronomii, módě, v bytovém designu i kosmetice. Poznejte s námi nejvýraznější novinky v oblasti líčení.

Přirozená barva líčení a tónování

Nejžhavějším trendem v líčení je rozšíření barevné škály krycího make-upu. Vyhledávání výrazu Complexion matching čili tónování pleti stouplo loni o neuvěřitelných 378 procent. Trend, který se již delší dobu dá sledovat na sociálních sítích a vlog různých odbornic na líčení, našel své místo iu prodejců.

Dosáhnout přirozené líčení s jedinným make-upem je téměř nemožné a kosmetické firmy proto nejnovější přinášejí rozšířené palety. Konečně!

Výrazné řasy

Po letošní posedlosti výrazným obočím se pozornost žen sjíždí asi o centimetr níže. Pinterest zaznamenal až 152 procentní nárůst vyhledávání hesel souvisejících s řasami. Uživatelé a uživatelky hledají rady, jak si nalíčit nádherné husté řasy, ale i tipy na péči o řasenku.

Oči jako neony

Pokud jste si tento rok koupili velkou paletu kouřových očních stínů, pravděpodobně vám vydrží o něco déle, než jste čekali. Trendem příštího roku budou totiž výrazné, jasné až neonové barvy. Oči se jasnými barvami budou v roce 2018 nejen stínovat, ale i lemovat a zvýrazňovat hutnými bloky.

Pixie zůstává v kurzu

Účesem roku zůstává pixie. Krátký a poměrně extravagantní střih vlasů, při kterém je jedna část hlavy výrazně vystříhání, je hitem i pro příští rok. Vyhledávání inspirací tímto účesem stouply až o 130 procent.

Geometrie na nehtech

Jelikož v roce 2017 stoupl zájem o vyhledávání geometrických nehtů o 83 procent, dá se předpokládat, že tento způsob úpravy nehtů bude novým trendům. Pásky, tečky, čtverce, využívání efektu zrcadlení nebo negativu, stejně jako černobílá kombinace nás budou provázet celý rok.