POČIATKOVA KOUPELNA NEBO FICOVA PRACOVNA – JAK SE ŽIJE SLOVENSKÝM POLITIKŮM?

POČIATKOVA KOUPELNA NEBO FICOVA PRACOVNA – JAK SE ŽIJE SLOVENSKÝM POLITIKŮM? 1

Když se běžný smrtelník změní na váženého politika, kromě mediální popularity a odpovědnosti se musí vypořádat i se značným obnosem financí. Kromě nových aut, na míru šitých obleků a luxusních dovolených investovaly Slovenské politici i do svého bydlení. Co skrývá současná i bývalá vláda za stěnami svých domů a bytů?

Tak například rodinný dům Jána Počiatka pod Slavín, obložený přírodním kamenem, Vás podplatí kolemjdoucích již z dálky. Makléři odhadují momentální cenu této moderní vily se skutečně slušnou výměrou na 3,5 milionu eur. Majitelova soukromí pomáhají udržet vysoké zdi, ostnatý drát a kamerový systém. Celé okolí pevnosti je promítané na obrazovkách uvnitř. Auta v garáži stojí na nerezové podlaze za 133 tisíc eur. V domě údajně najdete 12 ložnic a několik koupelen. Na obložení jedné z nich byl použit mramor s předpokládanou cenou 10 tisíc eur. Cena domácí posilovny se vyšplhala až na závratných 32 tisíc. Aby toho nebylo málo, relax po těžkém dni zaručí sauna, bazén a kinosál. Kromě této luxusní vily bývalý ministr dopravy vlastní chatu, byt, garáže a lesní pozemky.

Róbert Kaliňák si užívá klid Starého Města. Ceny bytů ve vychytané lokalitě blízko Horského parku se pohybují kolem 500 tisíc eur. Kromě toho vlastní Kaliňák i druhý, třípokojový byt za dalších 220 tisíc v sousedství s tím Počiatkovým, co vrámci jejich dobrých vztahů nikoho nepřekvapí. Zde však čísla nekončí, údajně je vlastníkem dalších tří bytů a jiných pozemků. Ministr vnitra však o svém soukromí nerad mluví a my můžeme jen hádat, co všechno se skrývá uvnitř. Je však jisté, že na zařízení si skutečně potrpěl a byty spolkli nemalou částku z podpředsedových výplat.

Na napoleonských vršku v hlavním městě tráví čas od roku 2012 premiér Róbert Fico. Vstupní hala do bytového komplexu s podobiznou Napoleona napovídá o luxusu který najdeme v samotném bytě. Za toto „dočasné řešení bytové otázky“ s královskou terasou a úchvatným výhledem Fico platil 2 600 eur měsíčně. Veškerý nábytek však platil zvlášť. Designérské kousky Italského výrobce stály dohromady více než celý rodinný dům. Například pouze cena knihovny se odhadem pohybuje až okolo závratných 15 tisíc. Zbytek nábytku stál zhruba dalších 10 tisíc a to mluvíme pouze o pracovně, ze které má premiér velkou radost. Není se mu co divit. V nejbližší době se však plánuje přestěhovat do rodinného domu a jsme zvědaví, jak bude celý projekt vypadat. Při představě vší té honosnosti kterou bude dům určitě oplývat se mnohým už nyní zatočí hlava.

Nemůžeme nezmínit i jméno Tomáš Borec, se kterým se spojuje stejný luxus jako s výše zmíněnými. Místo jednoho bytu za 360 tisíc v Starém Městě si koupil rovnou dva. Další dům vlastní v Maďarsku a třetí střechu nad hlavou má zařízenou iv centru Bratislavy. Zuzana Zvolenská má zřejmě raději klid Dunajské Lužné. Rodinný dům za elektronickou branou má pozemek 95 čtverečních metrů, dohromady je cena odhadována na 145 tisíc eur. Za garáž u Štrkoveckom jezera si připlatila dalších 11 tisíc. Zvolenská vlastní několik pozemky rozházené po celém Slovensku, co má s nimi v plánu zůstává tajemstvím. Peter Kažimír bývá jen kousek od Čaploviče, vlastní dva byty v historické budově kterou můžete vidět na titulní fotografii. Volno tráví ve venkovském domě v obci List.

Reprezentativní bydlení se od politiků přirozeně očekává. Není se divit, že možnost žít v přepychu a pohodlí využívají naplno. Koneckonců, mohou si to dovolit. Myslíte, že to přehánějí, nebo jste čekali větší výstřelky?