Poslední slova sériových vrahů. Co o nich prozradili?

Poslední slova sériových vrahů. Co o nich prozradili? 1

Sériový vrazi budí u veřejnosti nemalý zájem. Zřejmě je to i díky roušce tajemství, kterou jsou opředené jejich zločiny. Právě poslední slova, která vyřkli před smrtí, však mohou motivy vražd objasnit. Nebo ne? O tom se už přesvědčte sami.

„Chci, abyste vzkázali mé rodině a přátelům, že je miluji.“
Ted Bundy zemřel v roce 1989 na elektrickém křesle. Přesný počet obětí, které před smrtí znásilnil, není znám, zřejmě ale překročil stovku.

„Polibte mě prdel.“ John Wayne Gracy v letech 1972 až 1978 zavraždil v kostýmu klauna minimálně 33 chlapců. Smrtící injekci mu do těla vpravili 10. května 1994 v Chicagu. „Pohni si, ty bastarde. Zatímco se zde motáš, já bych stihl zabít desítky lidí.“

Zabil asi 60 lidí, přičemž ochutnal krev minimálně jedné z obětí. Smrt našel 2. července 1931 pod ostřím gilotiny. „Budu v pekle ještě předtím, než si dáš snídani. Tak už sekej.“ Tom Ketchum tuto větu pronesl svému katovi. Zabil desítky lidí, trest smrti ale nakonec dostal za vlakovou loupež. Popravili ho stětím v roce 1901 v Texasu.

„Máš čas. Nepokaz to.“ HH Holmes se přiznal k vraždám 27 lidí a byl jedním z prvních sériových vrahů v USA. Oběsili ho 7. května 1896. „Je mi jedno jestli žiju, nebo zemřu. Tak se do toho pusť a zabij mě.“ Jeffrey Dahmer znásilnil a zabil (někdy i v opačném pořadí) 17 mužů, přičemž se neštítil ani kanibalismu. V roce 1994 ho na smrt ubil spoluvězeň.

 
Carl_Panzram

Carl Panzram zabil minimálně 22 lidí a znásilnil asi tisícovku mužů. Byl popraven 5. září 1930 v Minnesotě oběšením. „Řekněte mi: když mi useknou hlavu, budu ještě alespoň chvíli schopen slyšet, jak se mi z krku valí krev? To by mě ohromně potěšilo.“ Peter Kurten byl známý i jako „upír z Dusseldorfu“.

„Ani nevím, za co tu jsem.“ Ve dvacátých letech minulého století zavraždil Albert Fish ve Washingtonu nejméně 100 dětí. Smrt nalezl v roce 1936 na elektrickém křesle. „Ať za mě mluví moji právníci. Jsem připraven zemřít.“ Donald Gaskins spáchal za 30 let nejméně 100 vražd, přičemž jeho oběťmi byli většinou stopaři.

V roce 1991 ho v Jižní Karolíně popravili pomocí elektrického křesla. „Pánové, mám pro vás poslední radu: Odvraťte zrak. Na toto nebude hezký pohled.“ Marcel Petiot zabil za 20 let přibližně 60 lidí. Vraždy mu ale dokázali až poté, co ostatky 23 obětí našli během druhé světové války v jeho pařížském bytě. Ostří gilotiny mu proťaly krk v roce 1946.