H&M A ALEXANDER WANG JSOU PŘIPRAVENI V LISTOPADU ZMĚNIT MÓDU

H&M A ALEXANDER WANG JSOU PŘIPRAVENI V LISTOPADU ZMĚNIT MÓDU 1

Možná jste o tom už slyšela, možná ne … no módy chtivých Slovákům a Češkám jistě neuniklo, že se známá značka H & M opět  jednou rozhodla spojit síly se známou osobností a zkombinovat tak Luxusní model s dostupnými cenami.

Hennes & Mauritz je švédská oděvní společnost, která vznikla již v roce 1947. Jen málokdo však tuší, že prvním názvem tohoto dnes již celosvětového řetězce byla len polovinu toho dnešního – Hennes, což ve švédštině znamená „ho“. Druhá část názvu přibyla až po roce 1968, kdy zakladatel firmy, Erling Persson, získal nové prostory ai Se zásobami obchodu s loveckým vybavením značky Mauritz Widforss. Persson následně rozšířil obchod o pánské kolekcím a tak vznikla společnost Hennes & Mauritz, ktera má v současnost více než 1300 Obchodů v 29 zemích po celou světě.

H & M již spolupracovalo  s více renomovanými návrháři, prvním byl módní guru a Designérské génius Karl Lagerfeld, pozdní Stella McCartney, zda Značka JAK Lanvin a Versace. Už na jaře tohoto roku značka H & M vyhlásila spolupráci s další známou tváří – 30-letým Američanem s exotickými kořeny, Alexandrem Wangem. Bývalý souzen druhé celosvětově nejlepší a nejprestižnější výtvarnické-designérské školy a aktuální kreativní Ředitel módního domu Balenciaga se ke spolupráci vyjádřil takto:

„Když  přišla tato příležitost, cítil jsem vzrušení, protože (H & M) jsou lídrem v této branži. Jejich dosavadní projekty a spolupráce a návrhářů, se kterými spolupracovali, všechno to bylo úžasné. Zcela změnil pojetí pojmu“ spolupráce „. Dokázali neuvěřitelné věci se značkou Versace Nebo Margiela a každá z kolekcím byla tak odlišná od té předchozí. Když jsem byl osloven, věděl jsem, že na to musím Mít vlastní pohled a moje kolekce musí ačkoli jiná. Naše značka je mladá, nemáme zatím velký archiv, takže dává smysl začít od nuly a vytvořit kolekcím, která bude nová, jiná a zajímavá Nejen pro naše publikum, ale i pro publikum značky H & M. “

Kolekce Alexander Wang x H & M bude dostupná v 250 prodejnách ve světě již 6. listopadu a bude zahrneme oblečení Jak pro dámy, tak aj pro pány. Je tu však dobrá zpráva a i pro Lidi, který by rádi vlastnili kousek od tohoto talentovaného taiwanský-amerického designéra, ale v jejich okolí nebude prodejna s Wangovými kreacím – kolekce bude dostupná ai online! Samozřejmě, netřeba čekat, protože nejlépe kousky se rozchytal rychlejšími, Jak teplé rohlíky.