Poznejte švýcarskou preciznost v podobě AL-760 Alpiner 4 Manufacture Flyback Chronograph

Poznejte švýcarskou preciznost v podobě AL-760 Alpiner 4 Manufacture Flyback Chronograph 1

Na výstavě Baselworld 2015 představila Alpina své vůbec první hodinky s chronografem, které vyrobila ve svých vlastních výrobních prostorách. Oslavila tak důležitou premiéru ve své 132-leté historii. Uběhl rok a na svět přišel nový nástupce v černé barvě. AL-760 Alpiner 4 Manufacture Flyback Chronograph obsahuje patentovanou technologii Flyback s inovativním a sofistikovaným mechanismem.

Všechny hodinky s chronografem si zakládají na standardním zobrazení času se sekundovou ručičkou umístěnou oproti mechanismu natahování. V případě náramkových hodinek se tento údaj nachází na pomocném ciferníku na pozici 9. Hodináři mohou tento důmyslný mechanismus měření časových úseků umístit i přímo pod číselník, nebo byť na zadní stranu hodinek. V obou případech to nemá žádný vliv na funkci měření času.

Krásné, dámské a inteligentní. Takové jsou smart hodinky od Alpina

Tradiční hodinářství zná dva různé mechanismy chronografu: integrovaný a modulární, v případě kterého je chronograf nasazen na mechanismus hodinek, aniž byl jeho součástí. Takové řešení je flexibilnější, nakolik modul lze kombinovat s větším počtem automatických strojků. Kromě toho může byt sestaven a testován nezávisle na strojku, a pokud je to nutné dokáže ho zcela nahradit.

V případě nového kalibru AL-760 se inženýři rozhodli pro modulární konstrukci založenou na spolehlivé a robustní ráži AL-710 s frekvencí 4 Hz. Robustní kalibr AL-760 se skládá z 233 členů (z nichž je 96 vyčleněno pro stopky) a obousměrně vinutého rotoru s výkonovou rezervou 38 hodin. Dobře viditelný datum se nachází na šesté pozici.

Tento sofistikovaný mechanismus se Alpine podařilo vyrobit za použití pouze 96 součástek.

Kritika bude možná namítat, že z tak malého počtu komponent nelze vyrobit kvalitní hodinky. V tomto případě to neplatí, spíše naopak. Rozhodnutí vývojového týmu bylo v souladu s moudrým výrokem básníka jménem Antoine de Saint-Exupéry. Ten řekl: Dokonalost lze dosáhnout pouze tehdy, když se nepřidá nic navíc, než je nutné. V konkrétním případě vysoce komplexního chronografu, to platí dvojnásob. Navíc: co neexistuje, nemůže se pokazit!

Alpina vybavila kalibr AL-760 funkcí Flyback, která byla vyvinuta v roce 1930 pro piloty. Je to funkce, která umožňuje chronograf vynulovat a nastavit jediným úkonem. V neposlední řadě stojí za zmínku pečlivě navržený tvar a způsob připojení modulu chronografu se základnou. A konečně ukazatel data je velmi dobře čitelný. S impozantním vzhledem novinka navazuje na svého úspěšného předchůdce, díky černému PVD povlaku je však charizmatičtější

Toto hodinářské mistrovské dílo s černými ciferníky a perleťovými indexy je ztělesněním moderního charakteru. Novinka nabízí 4 vlastnosti sportovních hodinek: jsou antimagnetické, vodotěsné, nárazuvzdorné a nerezavějící. Toto všechno a ještě mnohem více dělá z nových hodinek Alpina žádaný produkt. Hodinky odolají tlaku vody do 10 atmosfér, což odpovídá hloubce 100 metrů. Součástí hodinek je elegantní černý kožený náramek s béžovým prošíváním, který se na zápěstí vyznačuje vysokou úrovní komfortu. Konkrétní informace o ceně a dostupnosti získáte na stránce oficiálního zástupce na Slovensku, ichrono.sk

Alpina, tato významná hodinářská značka s červeným trojúhelníkem je perfektním příkladem nezávislé hodinařiny. Své sídlo má v Ženevě, kde byla v roce 1883 založena. Za 130 let své existence přinesla světu množství patentů a inovativních mechanismů. Vynalezla koncept sportovních hodinek, poté představila v roce 1938 legendární hodinky Alpina 4.

Dnes je tento nezávislý švýcarský hodinář jedním z mála výrobců ve Švýcarsku, kteří své produkty vyvíjí, zhotovuje a kompletuje zcela samostatně. Výsledkem je pět strojků: Tourbillon AL-980, World Timer AL-718, Automatic Regulator AL-950, Small Date Automatic AL-710 a nejnovější Flyback Chronograph Automatic AL-760 s novu patentovanou technologii Flyback.

V souladu s dlouhou tradicí v oblasti inovací Alpina v roce 2015 vytvořila vůbec první smarthodinky vyrobené ve Švýcarsku. Jejím historickým cílem je navrhovat luxusní, sportovní hodinky, které dokáží pracovat i v těch nejextrémnějších podmínkách, maximálně přesně a spolehlivě.