PRACUJETE Z DOMU? VYTVOŘTE SI DOKONALÝ PROSTOR PRO SVŮJ HOME OFFICE!

PRACUJETE Z DOMU? VYTVOŘTE SI DOKONALÝ PROSTOR PRO SVŮJ HOME OFFICE! 1

Mnozí kreativci se obávají představy, že jejich kariéra skončí prací v prostoru o rozloze pár metrů čtverečních. Naštěstí pro ně, v současnosti velká část populace pracuje z domu, což nám umožňuje získat flexibilní pracovní dobu z netradičních prostor. Dnes komunikujeme a pracujeme z kaváren a obýváků více, než kdykoliv předtím.

Je však samozřejmé, že naše pracovní výsledky ovlivňuje i prostředí, ve kterém se nacházíme. O výhodách i nástrahách home office jsme si už co-to řekli. Jak si však doma vytvořit prostor, ve kterém nesklouzla od práce k lenošení?

„Každý chce svůj pracovní stůl umístit před něco, co ho inspiruje, ať už jde o motivační citáty nebo rodinné fotografie. Vytvořte svůj pracovní prostor na základě toho, kdo jste, dokud se chcete stát a kam směřujete, „tvrdí Kari Whitman, interiérová designérka, která vytvářela home office pro osobnosti jako jsou Jessica Alba, Kristen Bell, Melanie Griffith, Antonio Banderas a Charlie Sheen.

Přečtěte si naše tipy, jak maximalizovat produktivitu ve vaší domácí kanceláři. Poradíme vám, jak si vytvořit prostor, ve kterém budete mít z práce radost! 🙂

Vyberte si ten správný prostor

Uvažujete nad tím, zda je lepší „motat“ se v průběhu dne po bytě a vždy pracovat z jiného místa? V tomto případě jde o osobní preference a záleží na tom, kde se cítíte nejpohodlnější a nejvíce soustředění. Vaše múza určitě nečeká na to, dokud si sednete za pracovní stůl. Množství Freelancer se však shoduje na tom, že práce v téže místnosti jim pomáhá lépe se adaptovat na „pracovní mód“.

Seďte správně

Za pracovním stolem prosedíte ve stejné poloze i několik hodin. Vhodná židle je proto důležitá pro vaše správné držení těla, nalezení té ideální vám však může způsobit vrásky. Je důležitější nechat ustoupit design do pozadí a zaměřit se na funkčnost. Dnes je však výběr kancelářského nábytku na vynikající úrovni a podaří se vám najít křeslo či židli, která bude dokonale vyhovovat vašim požadavkům. Určitě budete souhlasit, že je lepší si za pořádnou židli trochu připlatit.

Prosvětlete místnost

V běžných kancelářích si nemůžete vybírat, jaký výhled na svět budete mít. Naopak, doma si můžete vybrat, ze kterého okna se budete dívat vedle práci. Měla by to být místnost, která nabízí dostatek přírodního světla co nejdelší čas. Pěkný výhled bude pro vás jen bonusem.

Pokud jste však typem noční sovy, který preferuje práci v noci, hodně denního světla si zřejmě neužijete. Ve vašem případě platí nutnost investice dobrého osvětlení. V sázce je opět vaše zdraví a nejdůležitější smyslový orgán pro práci na počítači – vaše oči.

Přidejte do svého home office trochu života

Co se týče kancelářských prostor, platí, že méně je někdy více. Čím méně předmětů vás rozptyluje, tím lépe se vám bude pracovat. Nemusíte se však omezovat na chladný minimalismus. Ozdobte svůj pracovní stůl rostlinkami v květináčích, které jsou nenáročné na péči (pro případ, že byste je pravidelně zapomínali polít).

Pokud jste typ, kterému nevadí vyrušování domácím mazlíčkem, mějte ho ve své blízkosti během práce. Jistá studie z roku 2008 totiž ukázala, že přítomnost pejska v pracovním prostředí působí na zaměstnance antistresově.

Stejně i správně zvolené interiérové ​​doplňky pomohou navodit uklidňující atmosféru. Přestože jde o váš pracovní prostor, zaslouží si stejnou pozornost jako zbytek vašeho domova. Přidejte do něj doplňky dle vašeho vlastního vkusu – je na vás, čímž ho ozdobíte – ať už knihovnou, vintage detaily nebo praktickými kancelářskými maličkostmi.