Nejslavnější pěší turistické trasy světa

Nejslavnější pěší turistické trasy světa 1

Bungle Bungles Picaninny Gorge Trek, Austrálie

Bungle Bungles (úvodní foto) jsou surrealicky působící, zaoblené pruhované skalní útvary připomínající včelí úly, které se zvedají z travnatých plání Austrálie. Představují nejpozoruhodnější přírodní útvar Západní Austrálie, regionu proslulého dramatickou odlehlou scenérii. Výprava po této stezce, která zahrnuje leteckou dopravu tam a zpátky, vede uprostřed divočiny, která je na seznamu UNESCO, podél klikatící se rokle Picaninny Gorge. Přitom nabízí spoustu příležitostí pro skákání z jedné skalní věže na druhou, plavání v chladných jezírkách a pozorování hvězdné oblohy.

 

West Coast Trail, Kanada

West Coast Trail (75 km) je nejslavnější pěší turistická trasa Kanady, která Vám zabere 5-7 dní a vede přes bujně zelené lesy i opuštěné pláže. Turistická trasa je součástí dávných stezek a vodních tras domorodých Prvních národů a je otevřená pouze od 1. května do 30. září. I dnes mimořádně náročná a vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici, znalosti a dovednosti.

 

Stezka Severní Drakensberg, Jihoafrická republika

Nejznámější turistická trasa v JAR je dlouhá 65 km a vede vysoko po okraji strže Kwazulu Natal, která je na seznamu UNESCO díky své rostlinné diverzitě a skalním malbám domorodých Sanů. Túra zahrnuje mimořádné vyhlídky a nejvýznamnější prvek Dračích hor (Drakensberg), útvar Amphitheatre, který je přístupný po řetězových žebřících.

 

Kalalau Trail, Havaj, USA   

Nejslavnější pěší turistické trasy světa 2

Fantastická stezka Kalalau Trail vede po délce 18 km kolem nejpozoruhodnějšího úseku pobřeží na světě, Na Pali Coast na havajském ostrově Kauai. Představuje jediný přístup po souši do legendárního údolí Kalalau Valley. Zkušení hikeři mohou tuto okružní trasu zvládnout za 1 den, ale průměrný turista by se měl na trase utábořit a dokončit ji za 2 dny. Je však potřeba opatrnost, protože některé velmi úzké zerodované úseky vedou po útesech vysokých desítky metrů.

Pěší túry v Kalifornii

Paine Circuit, Chile

W Trek v chilském NP Torres Del Paine je nejslavnější turistická trasa Patagonie. Pěší trasa dlouhá 75 km prochází nejpůsobivějšími regiony světa, kde můžete spatřit do výšky se tyčící skalnaté vrcholky, mohutné ledovce, větrné pláně a místní listnaté lesy. Trasa Vám zabere 4-5 dní, během kterých budete nocovat v chatkách (refugios), takže s sebou nemusíte nosit stany ani jídlo, pouze osobní oblečení.

 

GR20, Korsika, Francie

Legendární GR20 je dlouhá 180 km a vede napříč francouzským ostrovem Korsika od severu k jihu. Je považována za nejnáročnější dálkovou trasu v Evropě, ale přitom je jen jedna mnoha velkých tras (grande randonnees), které procházejí Evropou. Její severní část od Calenzany k Vizzavoně je nejobtížnější kvůli strmým a skalnatým stezkám, ale také bývá považována za nejkrásnější.

 

Everest Base Camp Trek, Nepál

Everest Base Camp Trek je trasa dlouhá 62 km, která zabere 11-14 dní a představuje nejznámější pěší trasu v Nepálu. Prochází fantasticku horskou scenérií a zároveň skýtá příležitost poznat přátelskost Šerpů, obyvatel reginu Khumbu. Její hlavní její atrakcí příležitost stanout tváří v tvář nejvyššímu vrcholu světa, Mount Everestu 8850 m.

Výstup na horu Kilimandžáro, Tanzanie

Hora Kilimandžáro (5892 m) je nejvyšší vrchol Afriky, který se tyčí v Tanzanii a nabízí horský výstup Vašeho života. Výstup na nejvyšší samostatně stojící horu na světě prochází 5 různými ekosystémy, od džungle porostlé mechem až po arktickou tundru. I když na jeho zdolání není nutné být zkušený horolezec/horolezkyně, ale stačí mít dobrou kondici, neberte tuto namáhavou trasu na lehkou váhu. Její zdolání zabere minimálně 5 dní.

 

Incká stezka na Machu Picchu, Peru

Bez ohledu na to, kolikrát jste už viděli snímky ikonických inckých ruin Machu Picchu, se nic nevyrovná pocitu úžasu, který vyvolává citadela umístěná vysoko v peruánských Andách mezi skalami a džunglí. A také se nic nevyrovná uspokojení, když se budete blížit k Machu Picchu po svých, což je důvodem, proč by jedinečná 5denní Incká stezka měla být na seznamu každého opravdového vyznavače pěší turistiky.

 

Milford Track, Nový Zéland

Milford Track (50 km) je úžas budící trasa uprostřed Národního parku Fiordland. Zabere 5 dnů a prochází krajinou hobbitů s bujně zelenými lesy, čistými řekami, průzračnými jezery, mohutnými skalami, vrcholky pokrytými sněhem a tichými fjordy až k majestátnímu fjordu Milford Sound. Zdejší scenérie je mimořádná i za deštivých dnů, kterých není málo, kdy se celé stěny údolí promění v hřmící vodopády.

Pěší turistika na Novém Zélandu