Praskl vám kondom? Víme, co dělat

Praskl vám kondom? Víme, co dělat 1

Všichni to známe. Divoký sex, příval vášně a rozkoše a pak už jen oči pro pláč. Prasklý kondom či zapomenutá tabletka … Ruku na srdce, komu z nás se to ještě nikdy nestalo? Netřeba však věšet hlavu a už vůbec ne sebe. Ještě stále není nic ztraceno.

Propleteni jako námořnický uzel a najednou BUM, praskl kondom. Pokud se tato malá nehoda stane na začátku sexu, ještě se nemusí nic stát. V případě, že máte po ruce ještě jeden, romantika může pokračovat. Pokud však praskl během sexu a vy jste si toho všimli až poté, co jste společně vystoupili na Himaláje, máte problém.

Následuje zásadní otázka: „Bereš?“ A tehdy už jen třeba věřit, že slečna má lepší paměť než váš latexový přítel výdrž. Zapomněla? To nechce v tomto případě slyšet nikdo z nás. A co když nebere? V obou případech máte velký problém. I přesto, že to nevypadá vůbec růžově, není konec světa. V případě, že selžou obě zaručeno antikoncepce, stále existuje cesta ke spáse.

 
topelement_large

Utopit?
Vzniklá situace nenechá žádnou ženu chladnou. Nejčastější ženské řešení situace by bylo, a pořád stále je, sprcha. Ne, nemyslíme tu klasickou sprchu a už vůbec ne tu, kde jsou pod proudem vody dva. Mnohé ženy v současnosti stále věří, že sprcha „zespodu“ je zachrání před nechtěným těhotenstvím.

Mýtus! Pokud i ta vaše zpanikaří a rozhodne se utíkat utopit spermie výplachem z nitra, zastavte ji. A to i v případě „ověřených“ metod dezinfekce. Mezi takové se počítá šampaňské, kola či jiné alkoholické nápoje. Ani jedno z vyjmenovaných vám zaručeně nepomohou, spíše naopak.

Kde jedna selhala druhá pomůže
Jediná a stále účinná antikoncepční pomůcka je tabletka po. Je to takzvaná postkoitální antikoncepce. V současnosti je volně prodejná a můžete si ji koupit v každé lékárně. Výhoda takové tabletky je, že ji může užít až do 72 hodin po nechráněném styku.

To však neznamená, že si to klidně rozdáte ještě párkrát a s koupí vaší záchrany počkáte do poslední chvíle. V momentě, kdy je partnerka těhotná, už jí žádná tabletka nepomůže. Není to však žádná levná záležitost. Jedna taková „slámka pro tonoucího“ vás vyjde na více než 550 Kč. Antikoncepci by měl řešit zejména chlap, nebo ne?