Vzácný model Bentley S1 Continental je snem každého sběratele luxusních veteránů

Vzácný model Bentley S1 Continental je snem každého sběratele luxusních veteránů 1

Milovníci netradičních veteránů by měly co nejdříve navštívit Europe Auto Classic Cars, francouzského specialisty na klasické automobily a veterány. Důkazem jeho unikátní nabídky je i model, který společnost představila nejnověji. Je jím Bentley S1 Continental Park Ward, který se pyšní vzácností a výjimečností.

První modely Bentley Continental vznikly v 50 letech. Šlo o vozidla určená na dlouhé vzdálenosti, obohacené o mimořádný punc luxusu. Stali se prvotní inspirací pro modely, které můžeme vidět dnes, jako například typy Bentley S.

Bentley S1 Continental byl vyroben mezi lety 1955 a 1959, přičemž se na trh dostalo jen 431 vozidel tohoto typu. 95 z nich tvořily právě typy Park Ward a jen 24 vozidel bylo vyrobeno s volantem na levé straně, typickým pro evropské automobily. Vozidla S1 Continental jsou vybaveny motorem o zdvihovém objemu 4,887 litru, který zůstal nedotčen i v dnešních typech tohoto vozu. Model, který nabízí společnost Europe Auto Classic Cars, je však obohacen o zvýšenou kompresi, efektivnější motor a nový výfuk, který zlepšuje celkový výkon automobilu. Co se týče bezpečnosti, starožitné auto bylo vylepšeno o hydraulické brzdy. Ve staré klasice se tedy dnes spojuje komfort, výkon a bezpečnost.

60 let nehynoucí elegance

Zmíněný konkrétní model, vlastněný francouzskou společností, byl poprvé do rukou svého majitele doručen v roce 1957 v Paříži. Podle ověřených dokumentů patřících k vozidlu se jeho majitelkou stala jistá Madam Perier. Po několika letech ježdění prošlo auto kompletní rekonstrukcí, provedenou společností Hillier Hill, renomovaným specialistou Bentley.

Po ukončení renovace v roce 2015 bylo navíc vozidlo ozdobené původní šedou barvou v odstínu Tudor Grey a také původními koženými sedačkami od Conolly. Obnovený model se však může pochlubit také novou ventilací a klimatizačním systémem, který u starších vozidel nenajdete. Stejně je u něj novinkou i ipod stanice a bezpečnostní pásy vyrobené ze stejné kůže jako původní sedadla.

Obnovené majestátní vozidlo z dob minulých je v současnosti dostupné pro milionáře celého světa. Jeho cena se pohybuje okolo 180 tisíc eur.