Šílené zákony, které zakazují umřít nebo jít na záchod

Šílené zákony, které zakazují umřít nebo jít na záchod 1

Když budete nadávat na pokutu za nezapnutý bezpečnostní pás v autě, nebo močení v parku, vzpomeňte si na nešťastníky po celém světě, kteří mají podstatně tvrdší pravidla pro život než my.

Život Briana
V Německu je tato komedie z roku 1979 dodnes zakázána na Velký pátek. Nejen, že se nesmí vysílat v televizi. Pokud si ji pustíte doma v obýváku a někdo na to přijde, počítejte s fakturou na 27 000 Kč za porušení zákonu. Film totiž paroduje politické i náboženské oslavy včetně právě Velkého pátku.

Nebezpečný vibrátor
Na území státu Texas je nelegální vlastnit šest a více vibrátorů. Tento zákon je poněkud absurdní, zejména proto, že málokdo se bude přehrabovat sexuchtivými dámám v prádelníku. Na druhé straně ve srovnání s tím, že zbraní můžete mít kolik chcete, má vibrátor v tomto státě značně nebezpečnou pověst.

Minulost nezákonné abecedy
Dnes se můžeme podívat i zpět do minulosti na to, jak vypadal svět před rokem 2003. V této době bylo v Turecku nezákonné používat v listech znaky Q, W a X. Zákaz platil od roku 1928 a nakonec byl zrušen. Popravdě, nikomu by tato písmena až tak nechyběla, a tak Turci jejich škrtnutím chtěli asi dosáhnout výraznou úsporu inkoustu.

 
Longyearbyen-Adventsfjorden-And-Valley

Longyearbyen
V tomto norském městě je nezákonné zemřít. Pokud jste prožili celý život na jednom místě, zapomeňte, že zde i umřete. Smrtelně nemocné převážejí do jiných míst lodí, nebo letadlem, protože od sedmdesátých let se zde nepochovává. Důvodem je, že se na území města nerozkládali těla ani po několika letech v zemi.

Klepání na záchod
Ve Skotsku pozor na případy, když se rozhodnete zaklepat na toaletu s cílem zjistit, zda ji právě někdo používá. Mohli byste si odnést parádní pokutu, protože tento způsob navazování konverzace je v celém státě zakázán. Není to tedy nejvkusnější seznamka a zákon má chránit ty, co jsou na veřejných toaletách ve stresu. Ne, úlevu zákon nezná ani v případě, že vás opravdu příliš tlačí a za dveřmi někdo jen telefonuje, nebo fotí selfie.

Žádné kliky
Ve Vancouveru jsou od roku 2014 mimo zákon vchodové dveře s klikami. Domy postavené do tohoto roku mají výjimku, ale po novém bude třeba vsadit na bezpečnější dveře.