Prestižní Musée quai Branly- Jacques Chirac

Prestižní Musée quai Branly- Jacques Chirac 1

Musée du quai Branly – Jacques Chirac je prestižní pařížské muzeum, které vás na svých expozicích provede antropologickou cestou kolem světa prostřednictvím umění a artefaktů. Stojí ve stínu velkolepé Eiffelovy věže a je svým návštěvníkům otevřené od 10:30 do 22:00.

Vstupenky do tohoto unikátního muzea poskytuje společnost Tiqets International B.V., která má své sídlo v holandském Amsterdamu na adrese James Wattstraat 77-P, 1097 DL. Pokud byste chtěli kontaktovat pořadatele aktivity, můžete se obrátit na centrum nápovědy Tiqets.

Vstupenky k navštívení prestižního muzea zakoupíte zde online: 

Poslední návštěvníci jsou do muzea vpuštěni jednu hodinu před zavírací dobou, takže je dostatek času pro prohlídku. Vstupenky jsou okamžitě doručeny a mohou být zobrazeny na mobilním telefonu. Muzeum je bezbariérové, takže je přístupné všem.

V ceně vstupenky je zahrnut vstup do stálé sbírky a dočasné expozice. Stálá sbírka nabízí náhled na kultury z celého světa prostřednictvím poutavých uměleckých děl. Interiér muzea, navržený architektem Jeanem Nouvelem, je bez bariér a zábradlí, což umožňuje volný průchod mezi jednotlivými exponáty. S více než 3500 kusy umění a artefaktů je muzeum neustále měnící se a vždy nabízí něco nového.

Ve sbírce se můžete setkat s maskami, hudebními nástroji, zbraněmi, obřadními artefakty, obrazy, tapiserií a dalšími předměty z celého světa. V jednom prostoru jsou spojeny zeměpisné oblasti Oceánie, Asie, Afriky a Ameriky. Také se zde nachází vertikální zahrada, obrovské vícebarevné bloky a řada věží, které vypadají jako vnitřek radiátoru.

Pro vstup do muzea stačí u vchodu ukázat svou vstupenku v mobilu a rezervovaný čas. Pokud si vyberete audioprůvodce, pak si ho můžete vyzvednout v oblasti audioprůvodce, která se nachází v recepci muzea.

K muzeu se dostanete vlakem RER C do stanice Champ de Mars – Tour Eiffel nebo metrem linkou 9 do stanic Iena nebo Alma Marceau; linkou 6 do stanice Bir-Hakeim nebo linkou 8 do stanice École Militaire.

Otevírací doba muzea je následující: čtvrtek od 10:30 do 22:00, pátek, sobota a neděle od 10:30 do 19:00, v pondělí je muzeum zavřené, v úterý a středu je otevřeno od 10:30 do 19:00.

Adresa muzea je 37 Quai Branly, 75007, Paříž.

Pokud rezervaci zrušíte do 23:59 dne před vaší návštěvou, získáte plnou finanční náhradu. Při placení vyberte vratnou vstupenku. Tato vstupenka však nejde přesunout na jiný termín.